Čech chytal celý zápas a gól nedostal

• 7
Carson - V dalším zápase už Petr Čech nulu vychytal. Fotbalový gólman Chelsea v přípravném utkání pomohl k vítězství nad korejským klubem Suwon Bluewings 1:0. Utkání se hrálo v rámci turné ve Spojených státech v kalifornském Carsonu, rozhodl ho deset minut před koncem Didier Drogba.

Před dvěma dny Chelsea zdolala mexický klub América 2:1, Čech inkasoval už ve 3. minutě, kdy střelu Mosquedy tečoval do protipohybu Čecha kapitán Terry.

Chelsea otočila zápas až v závěrečné čtvrthodině, kdy skórovali nová posila z Lyonu Florent Malouda a po jeho trestném kopu Terry, který jako jediný z fotbalistů londýnského celku odehrál celý zápas.

Čecha v poločase vystřídal Carlo Cudicini a udržel čisté konto. Teď český gólman chytal celý zápas a gól také nedostal.

Chelsea nastoupila v nezvyklých svítivě žlutých dresech, "své" modré přenechala korejskému soupeři.

Čech se musel mít na pozoru před útočícími Korejci především v prvním poločase. Největší příležitost měl ve 24. minutě reprezentant An Čung-hwan, jenž napálil Čecha z patnácti metrů do hrudníku.

Ve druhém utkání miniturnaje podlehlo domácí mužstvo Los Angeles Galaxy ještě bez Davida Beckhama 0:3 mexickému týmu Tigres UANL.

Atraktivní duel mezi Galaxy a Chelsea je na programu v sobotu, a pokud stihne vyléčit levý kotník, měl by si v něm Beckham odbýt debut v dresu nového zaměstnavatele.