Fotbalisté Unionu Berlín oslavují gól.

Fotbalisté Unionu Berlín oslavují gól. | foto: Reuters

Union Berlín generálku na Slavii zvládl, v předehrávce porazil Lipsko

• 2
Fotbalisté Unionu Berlín v generálce na čtvrteční zápas proti pražské Slavii v Evropské konferenční lize porazili v německé lize Lipsko 2:1. Úřadující vicemistr prohrál poprvé v klubové historii tři bundesligová utkání za sebou.

Union skóroval ze dvou standardních situací. Skóre otevřel v 6. minutě Awoniyi, který po rohovém kopu a hlavičce Baumgartla dorazil míč podrážkou do sítě. Nigerijský útočník dal devátý gól v soutěži a je třetí v tabulce střelců. Lipsku se povedlo brzy vyrovnat, když gólman Andreas Luthe nezkrotil skákavou střelu Christophera Nkunkua z dálky. O výhře berlínského celku rozhodl v 57. minutě Baumgartl, jenž zblízka poslal do sítě odražený míč.

Před víkendovými zápasy 14. kola poskočil Union na čtvrté místo, Lipsko je osmé.

Berlínský tým hrál v sestavě Luthe - Friedrich, Knoche, Baumgartl - Khedira, Prömel - Ryerson, Giesselmann - Kruse (72. Haraguči) - Becker (80. Voglsammer), Awoniyi (80. Behrens).

Slávisté se ve čtvrtek v Berlíně utkají s Unionem o postup do vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského drží po 5. kole druhé místo v tabulce skupiny E s náskokem jednoho bodu před německým týmem, k postupu jim tak stačí remíza.

1. FC Union Berlín - RB Lipsko 2:1 (1:1)

Branky: 6. Awoniyi, 57. Baumgartl - 13. Nkunku. Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer. ŽK:64. R. Khedira - 65. Szoboszlai.

1. FC Union Berlín Luthe – Friedrich (C), Knoche, Baumgartl – Ryerson, Becker (80. Voglsammer), R. Khedira, Prömel, Giesselmann – Awoniyi (80. Behrens), M. Kruse (72. Haraguči).

RB Lipsko Gulácsi (C) – Mukiele, Klostermann (70. Kampl), Gvardiol – Henrichs (65. Forsberg), Laimer (70. Simakan), T. Adams, Angeliño – Szoboszlai (78. Brobbey), Nkunku – André Silva.