Nathan Tella z Leverkusenu střílí gól do sítě Darmstadtu, sleduje to Adam Hložek (uprostřed). | foto: AP

Hložek hrál víc než devadesát minut, i tak má kuriózní rekord

• 19
Na hřišti dřel za Leverkusen třiadevadesát minut, ale ani tak na něm český fotbalista Adam Hložek nevydržel celé utkání. Byl to jeho šestačtyřicátý zápas v bundeslize a v žádném dosud neodehrál plný počet minut. Leverkusen ve 20. kole vyhrál v Darmstadtu 2:0 a udržel dvoubodový náskok na Bayern Mnichov, který doma otáčel zápas proti Mönchengladbachu.

Hložek v sobotu odpoledne odehrál největší porci minut během svého angažmá v Leverkusenu, v němž působí od léta 2022..

Byl to jeho 46. bundesligový duel za sebou, v jehož průběhu byl střídán nebo šel do hry z lavičky. Dosavadním „rekordmanem“ byl Ahmed Kutucu, který střídal v úvodních pětačtyřiceti zápasech za Schalke 04.

Jedenadvacetiletý ofenzivní záložník byl jediný z českých reprezentantů, který za německého lídr v sobotu nastoupil. Útočník Patrik Schick i brankář Matěj Kovář zůstali na lavičce.

Leverkusen zvítězil díky dvěma brankám Nathana Telly.

Mönchengladbach bez zraněného Tomáše Čvančary šel v Mnichově do vedení ve 35. minutě, když se prosadil Elvedi. Bayern však ještě do přestávky vyrovnal zásluhou Pavlovice, jenž se trefil ve druhém utkání po sobě. Výhru obhájcům titulu zajistil v 70. minutě Kane a v závěru přidal pojistku De Ligt.

Kane vstřelil svůj 24. ligový gól a vyrovnal tak rekord Luky Toniho ze sezony 2007/08 v počtu branek nastřílených v premiérovém bundesligovém ročníku v dresu Bayernu. Italský útočník k tomu potřeboval 31 zápasů, zatímco kapitánovi anglické reprezentace stačilo o 11 startů méně.

Třetí Stuttgart zvítězil 3:1 ve Freiburgu, který hrál od 18. minuty bez vyloučeného záložníka Röhla. Svěřenci Christiana Streicha doma prohráli poprvé od 16. září a jsou sedmí.

Brémy porazily Mohuč 1:0 brankou Marvina Ducksche z druhé minuty, posedmé v řadě bodovaly a potřetí za sebou zvítězily. Brankář Jiří Pavlenka sledoval utkání opět pouze z lavičky náhradníků.

SV Darmstadt 98 - Leverkusen 0:2 (0:1)

Branky: 33. Tella, 53. Tella. ŽK:49. Zimmermann, 69. Franjić - 6. Andrich, 75. Hložek.

SV Darmstadt 98 Schuhen – Bader, Zimmermann, Maglica (82. Klarer) – Holtmann (66. Polter), Franjić (82. A. Müller), Holland (67. Mehlem), Karić – Vilhelmsson (67. Torsiello), Skarke – L. Pfeiffer.

Leverkusen Hrádecký – Stanišić, Tah, Hincapié – Tella, Andrich, Xhaka (89. Tapsoba), Grimaldo – Hložek (90+3. Mbamba), Wirtz (78. J. Hofmann) – Iglesias.

Bayern Mnichov - Mönchengladbach 3:1 (1:1)

Branky: 45. Pavlović, 70. Kane, 86. de Ligt - 35. Elvedi. Rozhodčí: T. Stieler – C. Gittelmann, R. Kempter. ŽK:30. Neuhaus. Diváci: 75 000.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Mazráwí (62. Boey), de Ligt, Dier, Davies (86. Guerreiro) – Pavlović, Goretzka – Sané, T. Müller (71. Tel), Musiala – Kane.

Mönchengladbach Nicolas – Scally, Friedrich, Elvedi – Honorat (89. Ranos), Reitz (85. Fukuda), Weigl (C), Neuhaus (62. Koné), Netz (62. Lainer) – Siebatcheu, Ngoumou (62. Hack).

SC Freiburg - VfB Stuttgart 1:3 (1:2)

Branky: 45+11. Kübler - 3. Undav, 7. Führich, 74. Mittelstädt. Rozhodčí: Siebert – Foltyn, Seidel. ŽK:22. Streich, 41. Ginter, 45+4. Eggestein, 45+9. Sallai, 90. Kübler, 90+10. M. Philipp - 72. Mittelstädt, 90+10. Stiller. ČK:18. Röhl. Diváci: 34 700.

SC Freiburg Atubolu – Kübler, Ginter (83. Weißhaupt), Gulde, Makengo (73. Günter) – Eggestein, Höfler (73. Gregoritsch) – Sallai, Röhl, Grifo (C) (83. Muslija) – Höler (84. M. Philipp).

VfB Stuttgart Nübel – Mittelstädt (81. Stenzel), Anton (C), Rouault, Stergiou – Stiller, Karazor – Führich (76. Leweling), Millot (76. Dahoud), Vagnoman – Undav.

1. FSV Mohuč 05 - Brémy 0:1 (0:1)

Branky: 2. Ducksch. Rozhodčí: Brand B.. ŽK:67. Krauß, 79. Amiri, 87. Richter, 88. Caci - 35. Stark, 45+1. Stage, 88. Bittencourt.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Widmer (C), van den Berg, Caci, Mwene (84. Fernandes) – Krauß (73. Richter), Barreiro – Burkardt (63. Ajorque), Amiri (84. Kohr), Onisiwo – Ngankam (84. Mamutovic).

Brémy Zetterer – Stark, Friedl (C), Jung – Deman, Schmid (69. Bittencourt), Lynen, Stage (86. Groß), Agu (90+3. Malatini) – Ducksch (69. Woltemade), Njinmah (69. Borré).

1. FC Köln - Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0)

Branky: 68. Alidou, 80. Thielmann. Rozhodčí: Gerach – Heft, Wessel. ŽK:19. Huseinbašić - 34. Tuta, 55. Nkounkou. ČK:66. Nkounkou, 83. Tuta.

1. FC Köln Schwäbe – Schmitz (89. Carstensen), Hübers, Chabot, Finkgräfe (89. Heintz) – Martel, Huseinbašić (89. Christensen) – Alidou (73. Adamjan), Kainz (C) (79. Maina), Ljubičić – Thielmann.

Eintracht Frankfurt Trapp (C) – Tuta, Smolčić, Koch, Nkounkou – Larsson (69. Max), Schirí, Götze (77. Rode) – Dina Ebimbe (46. Šájbí), Kalajdžić (77. Ekitiké), Knauff (77. Bahoya).

VfL Bochum - FC Augsburg 1:1 (1:0)

Branky: 33. Broschinski - 90+1. Demirović. Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak. ŽK:44. Broschinski, 45+4. Oermann, 76. Osterhage - 70. Jakić.

VfL Bochum Riemann – Oermann, Mašović, Orděc, Bernardo – Losilla, Osterhage – Bero (90+3. P. Hofmann), Stöger (68. K. Schlotterbeck), Antwi-Adjei (68. Kwarteng) – Broschinski (79. Wittek).

FC Augsburg Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Jensen (68. Michel), Jakić (81. Maier), Rexhbecaj (68. Engels) – Vargas (81. M. Pedersen) – Demirović, Tietz (60. Biel).