Patrik Schick z Leverkusenu v souboji s hráči Freiburgu.

Patrik Schick z Leverkusenu v souboji s hráči Freiburgu. | foto: Reuters

Schick se neprosadil a střídal, Leverkusen v boji o třetí příčku prohrál

• 8
Fotbalový útočník Patrik Schick po třech výživných zápasech neskóroval, Leverkusen v 17. kole německé bundesligy v přímém souboji o třetí příčku na hřišti Freiburgu prohrál 0:1.

Schick v posledních třech zápasech dal osm branek, ale Leverkusen z nich vytěžil jen čtyři body.

Ve výsledkové mizérii pokračoval i  Freiburgu.

Domácí poslal do vedení v 33. minutě „dloubáčkem“ z pokutového kopu Grifo, v nastavení první půle srovnal hlavou Aránguiz. Zápas rozhodl v 84. minutě druhým bundesligovým gólem v kariéře Schade.

To už Schick nebyl na hřišti, v 76. minutě přenechal místo na hřišti Alariovi. Český reprezentant dal celkem šestnáct branek a nadále ztrácí v tabulce střelců tři trefy na Roberta Lewandowského z Bayernu.

V druhém nedělním utkání Kolín na Rýnem brankou minut před koncem zdolal Stuttgart 1:0, prosadil se nejlepší střelec domácích Modeste.

Výsledky 17. kola: Freiburg - Leverkusen 2:1 (33. Grifo z pen., 84. Schade - 45.+1 Aránguiz), Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:0 (89. Modeste).