Harry Kane slaví třetí gól Bayernu v utkání s Dortmundem

Harry Kane slaví třetí gól Bayernu v utkání s Dortmundem | foto: AP

Kane dal hattrick a Bayern znemožnil Dortmund. Leverkusen dva góly nezlomily

• 4
Bayern Mnichov dal zapomenout na pohárovou blamáž a ukázal, jak hraje mistrů. Zdecimovaný kritikou i marodkou v 10. kole bundesligy se parádně předvedl v nejsledovanějším zápase v Německu. V tzv. der Klassiker znemožnil domácí Dortmund 4:0, hattrickem se blýskl Harry Kane, první gól dal uzdravený stoper Upamecano.

Dortmund zažil ve šlágru s Bayernem hororový začátek. Už po devíti minutách prohrával 0:2 po brankách Upamecana a Kanea.

Anglický kanonýr přidal v 72. a 93. minutě další dvě branky a překonal rekord v počtu vstřelených gólů v úvodních deseti utkáních v bundeslize. S patnáci zásahy vylepšil o dvě trefy šedesát let starý výkon Klause Matischaka ze Schalke.

Kane se zároveň stal prvním hráčem, který nastřílel tři branky ve svém prvním „Klassikeru“ a vystřídal v čele tabulky střelců autora 14 gólů Guirassyho ze Stuttgartu.

Leverkusen vedl nad Hoffenheimem v poločase 2:0 díky brankám Wirtze a Grimalda a vypadalo to, že si hladce dokráčí za šestou ligovou výhrou v řadě. Hoffenheim však vyrovnal během dvou minut.

V 56. minutě se prosadil Stach a následně se trefil Weghorst. Nakonec rozhodl v 70. minutě svým druhým gólem Grimaldo, letní posila z Benfiky Lisabon. Bayer vyhrál desátý soutěžní zápas v řadě a patnáctým utkáním bez porážky za sebou vyrovnal klubový rekord.

Adam Hložek nastoupil za vítěze v první nastavené minutě, gólman Matěj Kovář zůstal mezi náhradníky a Patrik Schick chyběl v nominaci kvůli zranění lýtka. Mezi zraněnými rovněž figuroval domácí Pavel Kadeřábek.

Fotbalisté Mönchengladbachu ve Freiburgu o poločase vedli 3:1 poté, co se v rozmezí čtvrt hodiny trefili Siebatcheu, Pléa a Weigl z penalty. Domácí snížili 20 minut před koncem a vzápětí přišel do hry Čvančara, který čeká na další gól od poloviny září. Se svými spoluhráči se nakonec musel smířit s dělbou bodů, když ve čtvrté nastavené minutě vyrovnal z penalty Grifo.

Alex Král odehrál v dresu Unionu Berlín 73 minut, jeho tým doma podlehl Frankfurtu 0:3 a prohrál třináctý soutěžní zápas v řadě. Dvakrát se trefil Marmúš.

Mohuč po nejhorším startu do sezony v klubové historii a čtvrteční rezignaci trenéra Svenssona vybojovala první vítězství v soutěži. Nad Lipskem vyhrála 2:0 a odlepila se ze dna tabulky, kam klesl Kolín nad Rýnem po remíze 1:1 s Augsburgem.

Hoffenheim - Leverkusen 2:3 (0:2)

Branky: 56. Stach, 58. Weghorst - 9. Wirtz, 45+2. Grimaldo, 70. Grimaldo. Rozhodčí: Willenborg – Kleve, Aarnink. ŽK:46. Weghorst, 48. Kabak, 60. Prömel - 72. Hrádecký, 81. Tah. Diváci: 30 150.

Hoffenheim Baumann (C) – Kabak, Vogt, Akpoguma (88. Conte) – F. Becker (78. Kramarić), Bülter, Stach, Prömel, Skov (78. Bebou) – Weghorst, Beier (87. Berisha).

Leverkusen Hrádecký (C) – Kossounou (46. Stanišić), Tah, Tapsoba – Frimpong, Palacios, Xhaka, Grimaldo – J. Hofmann (80. Andrich), Wirtz (90+1. Hložek) – Boniface (88. Adli).

1. FC Union Berlín - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:2)

Branky: 2. Marmúš, 14. Marmúš, 82. Ferri. Rozhodčí: Jablonski – Thielert, Schaal. ŽK:29. Koch.

1. FC Union Berlín Rønnow – Bonucci (83. B. Aaronson), Knoche, Leite – Trimmel /C/ (83. Volland), Hollerbach (56. Behrens), Král (73. Haberer), Laídúní, Gosens – Fofana, Becker (83. Tousart).

Eintracht Frankfurt Trapp /C/ – Silva (46. Smolčić), Koch, Pacho – Dina Ebimbe (85. P. Aaronson), Schirí, Larsson, Max – Šájbí (74. Götze), Marmúš (74. Ferri), Knauff (64. Buta).

1. FSV Mohuč 05 - RB Lipsko 2:0 (0:0)

Branky: 76. I Čä-song, 82. Barreiro. Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger. ŽK:39. Caci, 88. Barkok, 90. van den Berg - 51. Kampl, 53. Klostermann.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – van den Berg, Guilavogui (16. da Costa), Leitsch – Fernandes, Barreiro, Kohr (68. Krauss), Caci – Richter (68. Barkok), Lee (90+2. Papela) – Onisiwo (90+2. Ajorque).

RB Lipsko Blaswich – Simakan, Klostermann (82. Poulsen), Lukeba – Henrichs, Kampl (82. Haidara), X. Schlager (82. Forsberg), Raum – Simons, Baumgartner (67. Werner) – Openda (67. Šeško).

Borussia Dortmund - Bayern Mnichov 0:4 (0:2)

Branky: 4. Upamecano, 9. Kane, 72. Kane, 90+3. Kane. Rozhodčí: D. Aytekin – C. Dietz, E. Beitinger. ŽK:61. Hummels, 74. Ryerson, 76. Sabitzer - 22. Sané, 85. Laimer.

Borussia Dortmund Kobel (C) – M. Wolf (46. Süle), Hummels, N. Schlotterbeck, Ryerson – Özcan (57. F. Nmecha), Sabitzer – Malen (57. Adeyemi), Reus, Brandt (66. Moukoko) – Füllkrug (79. Haller).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Mazráwí, Upamecano (60. Pavlović), Kim Min-čä, Davies – Laimer, Goretzka – Coman, Musiala (89. Choupo-Moting), Sané (89. T. Müller) – Kane.

SC Freiburg - Mönchengladbach 3:3 (1:3)

Branky: 7. Höler, 71. Weißhaupt, 90+6. Grifo - 25. Siebatcheu, 29. Pléa, 39. Weigl. Rozhodčí: Brych. ŽK:37. Lienhart, 50. Ginter - 80. Netz, 90+1. Weigl.

SC Freiburg Atubolu – Sildillia, Ginter, Lienhart, Kübler (46. Makengo) – Doan (59. Weißhaupt), Eggestein, Höfler, Röhl (59. Gregoritsch), Grifo (C) – Höler.

Mönchengladbach Nicolas – Scally, Elvedi, Wöber, Netz (80. Chiarodia) – Reitz, Weigl (C) – Honorat (80. Kramer), Pléa (71. Čvančara), Ngoumou (71. Friedrich) – Siebatcheu (43. Hack).

1. FC Köln - FC Augsburg 1:1 (1:1)

Branky: 16. Maina - 25. Tietz. ŽK:90+7. Selke - 40. Demirović, 90+1. Gouweleeuw, 90+6. Dahmen, 90+7. Breithaupt.

1. FC Köln Schwäbe – Heintz (81. Paqarada), Chabot, Hübers, Carstensen (76. Schmitz) – Martel, Kainz – Waldschmidt, Uth (66. Thielmann), Maina – Tigges (66. Selke).

FC Augsburg Dahmen – M. Pedersen (63. Borduchi), Bauer, Gouweleeuw, Gumny (46. Mbabu) – Dorsch (63. Breithaupt), Rexhbecaj – Demirović, Michel (63. Vargas), Jensen – Tietz.