Breel Embolo a Maxim Choupo-Moting oslavují jeden ze čtyř gólů Schalke do sítě...

Breel Embolo a Maxim Choupo-Moting oslavují jeden ze čtyř gólů Schalke do sítě Gladbachu. | foto: Reuters

Schalke poprvé v sezoně vyhrálo, Mönchengladbach smetlo vysoko 4:0

• 1
Až v šestém kole německé ligy dosáhli fotbalisté Schalke 04 na první body. Borussii Mönchengladbach zdolali díky třem slepeným gólům z rozmezí 52. a 58. minuty vysoko 4:0. Schalke tak opustilo poslední místo tabulky.

Mönchengladbach potvrdil, že se mu na hřištích soupeřů nedaří: zvítězil pouze v jednom z posledních 14 utkání.

Schalke si všechny čtyři trefy nechalo na druhý poločas. V 52. minutě fauloval Traoré ve vápně Choupo-Motinga, který se sám ujal exekuce pokutového kopu a byl úspěšný. O čtyři minuty později oslavil Embolo svůj první ligový gól v dresu Schalke, kam v létě přestoupil z Basileje.

V demolici soupeře pokračoval vzápětí Goretzka, jenž se poprvé v kariéře dokázal prosadit v dvou zápasech po sobě. Střelecký účet uzavřel devatenáctiletý Embolo druhou trefou v utkání, ke které mu dopomohl špatnou rozehrávkou Christensen.

Nedělní výsledky 6. kola německé ligy: Wolfsburg - Mohuč 0:0, Schalke - Mönchengladbach 4:0 (56. a 83. Embolo, 52. Choupo-Moting z pen., 58. Goretzka).