Harry Kane (vlevo) z Bayernu Mnichov slaví svůj třetí gól do sítě Mohuče. | foto: Reuters

Bayern doma deklasoval Mohuč, Kane se na kanonádě podílel hattrickem

• 5
Harry Kane se čtvrtým hattrickem v německé fotbalové lize podílel na drtivé výhře Bayernu Mnichov 8:1 nad Mohučí. Od příchodu do bavorského klubu už anglický útočník zaznamenal 30 ligových gólů, což před ním v premiérovém ročníku dokázal pouze Uwe Seeler v dresu Hamburku před 60 lety.

Klubový rekord Luky Toniho ze sezony 2007/08 Kane dávno překonal (24) a bude útočit na absolutní maximum Roberta Lewandowského, který v ročníku 2020/21 nastřílel 41 branek. Kane na jeho dostižení má ještě devět zápasů.

Kane se dvakrát trefil v prvním poločase, hattrick završil v 70. minutě a čtvrtý třígólový zápas je rovněž nováčkovský rekord. Dvě branky přidal Goretzka, trefili se i Müller, Musiala a Gnabry, který nastoupil v lize poprvé od 9. prosince. Předposlední Mohuč prohrála v Allianz Areně posedmé v řadě, z toho pětkrát dostala alespoň pět gólů.

Leon Goretzka (vpravo) slaví druhý gól Bayernu Mnichov v utkání s Mohučí společně s Raphaelem Guerreirem. K oslavě se připojuje autor úvodního gólu Harry Kane.

Bayern navázal na postup přes římské Lazio v Lize mistrů a zmenšil ztrátu na vedoucí Leverkusen na sedm bodů. Lídr bude v neděli hostit Wolfsburg.

Mönchengladbach doma remizoval s Kolínem nad Rýnem 3:3. Tomáš Čvančara Borussii opět chyběl kvůli poranění kotníku. Po dvou gólech dali hostující Alidou a domácí náhradník Hack, který minutu po příchodu na hřiště vyrovnal a vzápětí dokonal obrat. Dělbu bodů ale zanedlouho obstaral rovněž střídající Downs. Ten byl pro změnu na hřišti teprve čtyři minuty.

Kolín popáté za sebou nedokázal zvítězit a v tabulce mu patří barážová 16. příčka s dvoubodovým náskokem na Mohuč. S tříbodovou ztrátou je poslední Darmstadt, který prohrál 0:2 v Lipsku.

Dortmund i přes dlouhé oslabení zvítězil v Brémách 2:1 a v tabulce zůstal na čtvrtém místě. Brankář Jiří Pavlenka zůstal opět pouze na lavičce domácího Werderu.

Borussia si v prvním poločase vybudovala dvougólové vedení zásluhou Malena a Sancha. Anglický reprezentant se trefil poprvé od lednového návratu z Manchesteru United. V nastavení dostal červenou kartu hostující záložník Sabitzer. Werder však dlouhou přesilovku nevyužil a v druhém poločase pouze snížil zásluhou Njinmaha.

FC Augsburg - Heidenheim 1:0 (1:0)

Branky: 22. Gouweleeuw. Rozhodčí: Willenborg – Thomsen, Kleve. ŽK:27. Mbabu - 74. Gimber, 90+3. Pick, 90+4. Theuerkauf.

FC Augsburg Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Jensen (89. Bauer), Jakić, Maier (60. Rexhbecaj) – Vargas (73. Engels) – Tietz (89. Beljo), Demirović (C).

Heidenheim K. Müller – Traoré (69. Busch), Mainka (C), Gimber, Föhrenbach (78. Schimmer) – Schöppner – Dinkçi, Dovedan (69. Sessa), Beste (78. Pick) – Pieringer (45+1. Theuerkauf), Kleindienst.

Bayern Mnichov - 1. FSV Mohuč 05 8:1 (3:1)

Branky: 13. Kane, 20. Goretzka, 45+7. Kane, 47. Th. Müller, 61. Musiala, 66. Gnabry, 71. Kane, 90+2. Goretzka - 31. Amiri. Rozhodčí: Patrick Ittrich. ŽK:6. Laimer - 85. Widmer.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich, Dier (75. Kim Min-čä), de Ligt, Davies (18. Guerreiro) – Laimer, Goretzka – Sané (62. Gnabry), Th. Müller (62. Tel), Musiala (75. Zaragoza) – Kane.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – van den Berg, Guilavogui (34. Fernandes), Caci – Widmer (C), Krauß (76. da Costa), Amiri, Mwene – Gruda (76. Hanche-Olsen), I Čä-song (66. Ajorque) – Burkardt (66. Richter).

Mönchengladbach - 1. FC Köln 3:3 (1:1)

Branky: 32. Honorat, 71. Hack, 73. Hack - 7. Nicolas, 64. Alidou, 79. Downs. Rozhodčí: Zwayer – Lupp, Achmüller. ŽK:31. Siebatcheu - 22. Finkgräfe, 39. Chabot, 41. Hübers, 83. Martel.

Mönchengladbach Nicolas – Scally, Elvedi, Wöber (72. Itakura), Netz (62. Lainer) – Koné (70. Hack), Weigl, Neuhaus – Honorat, Siebatcheu, Ngoumou (70. Reitz).

1. FC Köln Schwäbe – Carstensen, Hübers, Chabot, Finkgräfe – Martel, Huseinbašić – Alidou (75. Downs), Kainz (75. Selke), Maina (65. Paqarada) – Adamjan.

RB Lipsko - SV Darmstadt 98 2:0 (1:0)

Branky: 3. Isherwood, 50. Baumgartner. Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller. ŽK:7. A. Müller, 44. Klarer, 67. Franjić.

RB Lipsko Gulácsi – Simakan (87. Henrichs), Orbán, Lukeba, Raum – Elmas (46. Baumgartner), Kampl (77. Seiwald), X. Schlager, Simons – Openda (70. Olmo), Poulsen (77. Šeško).

SV Darmstadt 98 Schuhen – Skarke, Klarer, Isherwood, Franjić (84. Gjasula) – Justvan, Kempe, A. Müller (46. Karić), Holtmann (67. Honsak) – Torsiello (46. Polter), Vilhelmsson (67. Seydel).

Brémy - Borussia Dortmund 1:2 (0:2)

Branky: 70. Njinmah - 21. Malen, 38. Sancho. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:77. Schmid - 78. N. Schlotterbeck, 90+5. Adeyemi. ČK:45+1. Sabitzer.

Brémy Zetterer – Malatini (65. Veljković), Stark (C) (83. Alvero), Jung – Weiser, Lynen, Agu (79. Bittencourt), Schmid (83. Woltemade), Stage (65. Kownacki) – Ducksch, Njinmah.

Borussia Dortmund Kobel – Ryerson, Süle, N. Schlotterbeck, Maatsen (84. Binsibajní) – Sabitzer, Can (C) – Sancho (74. F. Nmecha), Brandt (65. Adeyemi), Malen (46. Hummels) – Füllkrug (65. Özcan).