Český brankář ve službách Düsseldorfu Jaroslav Drobný se marně snaží chytit...

Český brankář ve službách Düsseldorfu Jaroslav Drobný se marně snaží chytit střelu Leona Baileyho z Leverkusenu. | foto: AP

Drobný po dvou letech chytal bundesligu, Pizzaro nejstarším střelcem

• 4
Düsseldorf s českým brankářem Jaroslavem Drobným prohrál na hřišti Leverkusenu 0:2. Devětatřicetiletý gólman, který v lednu přestoupil z Brém, odchytal bundesligový zápas po dvou letech. Poslední duel v dresu Werderu proti Dortmundu pro něj skončil červenou kartou v 38. minutě, od té doby se v nejvyšší německé soutěži neobjevil.

Ligová premiéra v nové klubu ale nevyšla Drobnému podle představ. Už v 18. minutě lovil míč z branky po Havartzově teči. Po změně stran vyrazil v 66. minutě pohotovým zákrokem střelu Weisera, ale ke smůle hostů přímo na kopačku dobíhajícího Baileyho. Leverkusen se výhrou posunul na páté místo.

Drobný se v brance Düsseldorfu objevil poprvé před jedenácti dny v Německém poháru a inkasoval od Schalke čtyři góly.

Peruánský fotbalista Claudio Pizarro z Werderu Brémy v šesté minutě nastavení proti domácí Hertě Berlín vyrovnal na 1:1 a ve 40 letech se stal nejstarším střelcem bundesligové historie. Hoffenheim navázal na mimořádně povedený závěr před týdnem v Dortmundu (3:3) a Hannoveru dal rovněž tři góly (3:0).

Celý zápas odehráli za Werder Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, Vladimír Darida se dostal na hřiště v dresu Herthy v 90. minutě.

Brémy byly v prvním poločase pod tlakem, Pavlenka ale při šancích Herthy mnoho dělat nemohl. Nejprve prudkou ránou trefil Selke tyč a stejný hráč ve 25. minutě otevřel skóre po rychlém přečíslení. V 38. minutě nastřelil povedeným přímým kopem břevno slovenský záložník berlínského celku Duda.

Hertha výsledek držela až do 96. minuty, kdy Pizarro chytře podstřelil zeď a vyrovnal. Překonal tak rekord bývalého hráče Werderu Miroslava Votavy.

Hoffenheim, za který hrál Pavel Kadeřábek, rozhodl dvěma góly během úvodní čtvrthodiny. Nejprve Joelinton vystihl chybnou rozehrávku soupeře a střelou mezi nohy překonal Essera. Vzápětí přidal další zásah hlavou po standardní situaci Belfodil. V závěru zápasu pojistil výsledek třetí brankou Demirbay.

Lipsko poslal do vedení v šesté minutě Poulsen. Dánský křídelník dal v této sezoně už čtvrtou branku během úvodní desetiminutovky zápasu.

Domácí dokázali vzápětí odpovědět zásluhou Zuberovy penalty, favorit ale rozhodl po změně stran. V 68. minutě se krásně trefil z přímého kopu Sabitzer a o chvíli později pojistil výhru svého týmu znovu Poulsen. Lipsko je nadále čtvrté, Stuttgart zůstává na sestupové pozici.

Schalke remizovalo bez branek s Freiburgem, přestože hrálo celý druhý poločas bez vyloučeného Serdara. Hráči celku z Gelsenkirchenu dostali v sezoně už čtyři červené karty, což je společně se Stuttgartem nejvíc v lize. V závěru byl vyloučen také freiburský Günter.

Frankfurt o tři body proti Mönchengladbachu připravil v 82. minutě Zakaria, který využil rozhozené obrany a z hranice vápna překonal se štěstím brankáře Trappa. Odsoudil tím Eintracht ke čtvrté ligové remíze v řadě. Frankfurt remizoval i v týdnu ve vyřazovací fázi Evropské ligy na hřišti Šachtaru 2:2.

Mönchengladbach, který v minulém kole utrpěl první domácí porážku v lize, ztrácí na druhý Bayern už pět bodů.

V páteční předehrávce Bayern Mnichov vydřel vítězství v Augsburgu a přiblížil se vedoucímu Dortmundu na dva body. Lídr, který prožívá nejslabší období v ročníku, hraje své utkání 22. kolo v pondělí na hřišti posledního Norimberku.

Výsledky: 22. kola: Hertha Berlín - Brémy 1:1 (25. Selke - 90.+6 Pizarro),
Hoffenheim - Hannover 3:0 (4. Joelinton, 14. Belfodil, 80. Demirbay), Schalke - Freiburg 0:0, Stuttgart - Lipsko 1:3 (16. Zuber z pen. - 6. a 74. Poulsen, 68. Sabitzer), Wolfsburg - Mohuč 3:0 (4. Arnold, 69. Weghorst z pen., 76. Knoche), Augsburg - Bayern Mnichov 2:3 (1. vlastní Goretzka, 24. Či Tong-won - 17. a 45.+3 Coman, 53. Alaba), Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 1:1 (45.+1 Da Costa - 82. Zakaria), Leverkusen - Düsseldorf 2:0 (18. Havertz, 66. Bailey).

FC Schalke 04 - SC Freiburg 0:0 (0:0)

Rozhodčí: F. Willenborg. ŽK:31. Abraši, 79. Heintz, 87. Günter. ČK:42. Serdar - 90+2. Günter.

FC Schalke 04 Fährmann (C) – Oczipka, Nastasić, Sané, McKennie – Serdar, Mascarell – Harít (66. Bentaleb), Uth, Matondo (89. Bruma) – Kutucu (84. Burgstaller).

SC Freiburg Schwolow – Kübler, Lienhart, Heintz, Günter – Haberer (88. Niederlechner), Frantz (C) (46. Waldschmidt), Abraši, Grifo – Höler (46. Gondorf), Petersen.

TSG 1899 Hoffenheim - Hannover 96 3:0 (2:0)

Branky: 4. Joelinton, 14. Belfodil, 80. Demirbay. Rozhodčí: Siebert – Hacker, Seidel. ŽK:61. Walace.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – Kadeřábek, Vogt, S. Posch, N. Schulz – Amiri, Nuhu, Demirbay – Joelinton (74. Bittencourt), Belfodil (85. Otto), Kramarić (79. Szalai).

Hannover 96 Esser – Korb, Anton, Felipe, Wimmer, Ostrzolek – N. Müller, Bakalorz (46. Asano), Walace (67. Schwegler), Haraguči – Jonathas (67. Wood).

Bayer Leverkusen - Fortuna Düsseldorf 2:0 (1:0)

Branky: 18. Havertz, 66. Bailey. Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Sinn. ŽK:21. Dragović - 48. Fink, 61. Lukebakio, 82. Hoffmann.

Bayer Leverkusen Hradecky – Weiser, Tah, Dragović, Wendell – Havertz, Aránguiz, Brandt (80. Baumgartlinger) – Bellarabi (14. Alario), Volland (C) (89. Paulinho), Bailey.

Fortuna Düsseldorf Drobný – Hoffmann, Kamiński, Suttner (64. Raman) – Zimmer (27. Barkok), Zimmermann, Morales, Fink (C) (75. Kownacki), Gießelmann – Lukebakio, Karaman.

Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:0)

Branky: 45+1. D. da Costa - 82. Zakaria. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:33. Gaćinović, 66. Hasebe, 74. de Guzmán - 68. Kramer.

Eintracht Frankfurt Trapp – Hinteregger, Hasebe, N'Dicka – D. da Costa, G. Fernandes (C) (78. Willems), Gaćinović, de Guzmán, Kostić – Haller (89. Paciência), Rebić (84. Jović).

Borussia Mönchengladbach Sommer – Johnson, Ginter, Elvedi, Wendt – Neuhaus (67. Drmić), Kramer (77. Strobl), Zakaria – T. Hazard, Stindl (C), Herrmann (67. Pléa).

VfB Stuttgart - RB Lipsko 1:3 (1:1)

Branky: 16. Zuber - 6. Y. Poulsen, 68. Sabitzer, 74. Y. Poulsen. Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Rafael Foltyn. ŽK:22. G. Castro - 24. Demme.

VfB Stuttgart Zieler – Beck (80. Donis), Kabak, Kempf, Emiliano Insúa (86. Sosa) – Ascacibar, Pavard – Esswein, G. Castro (74. Didavi), Zuber – Mario Gómez (C).

RB Lipsko Gulácsi – Klostermann, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Adams, Demme – Sabitzer, Forsberg (59. Bruma) – Y. Poulsen (90. Cunha), Werner (78. Ilsanker).

Hertha BSC - Werder Brémy 1:1 (1:0)

Branky: 25. Selke - 90+6. C. Pizarro. Rozhodčí: Sören Storks – Thorben Siewer, Markus Schüller. ŽK:27. Rekik, 77. Lazaro, 90+3. Ibišević - 61. Langkamp, 72. Bargfrede, 90+3. Klaassen.

Hertha BSC Jarstein – Lazaro, Stark, Rekik, Torunarigha (57. Skjelbred) – Grujić, Lustenberger – Kalou (C) (81. Klünter), Duda (90. Darida), Mittelstädt – Selke.

Werder Brémy Pavlenka – Langkamp, Bargfrede (75. Möhwald), N. Moisander – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen, Augustinsson – J. Eggestein (61. C. Pizarro), M. Kruse (C), Rašica (75. Sargent).

VfL Wolfsburg - 1. FSV Mohuč 05 3:0 (1:0)

Branky: 4. Arnold, 69. Weghorst, 76. Knoche. Rozhodčí: Cortus – Stein, Leicher. ŽK:40. Brekalo - 44. Bell. Diváci: 20334.

VfL Wolfsburg Casteels – William, Knoche, Brooks, Roussillon – Gerhardt, Guilavogui (C) (85. Rexhbecaj), Arnold – Steffen (71. Mehmedi), Weghorst, Brekalo (78. Klaus).

1. FSV Mohuč 05 F. Müller – Bell (C), Gbamin, Niakhaté – Brosinski, Latza (77. Holtmann), Malong, Aarón – Mateta, Boëtius (77. Ujah), Quaison (60. Onisiwo).