Rui Patrício, brankář Wolverhamptonu Wanderers, v péči zdravotníků

Rui Patrício, brankář Wolverhamptonu Wanderers, v péči zdravotníků | foto: AP

Patrício vyděsil fotbalovou Anglii, po ztrátě vědomí však bude v pořádku

• 1
Rui Patrício vyděsil fotbalovou Anglii, ze zranění hlavy, které utrpěl při srážce se spoluhráčem z Wolverhamptonu v pondělním zápase s Liverpoolem, se však rychle dostane. Portugalský gólman dostal v závěru duelu zásah kolenem a ztratil vědomí. Na hřišti byl přes deset minut ošetřován, než byl převezen na vyšetření do nemocnice.

„Rui Patrício je OK,“ řekl po zápase trenér Wolverhamptonu Nuno Espírito Santo pro BBC Sport. „Je při vědomí, ví, co se děje, a pamatuje si, co se stalo. Vyšetření dopadla dobře, bude v pořádku,“ dodal Nuno.

Ke kolizi došlo při akci Liverpoolu v závěru druhého poločasu, kdy dostal míč do sítě nejlepší střelec soutěže Muhammad Salah, gól na 2:0 ale nakonec neplatil kvůli ofsajdu.

Portugalského reprezentanta zasáhl kolenem do hlavy ve snaze odvrátit míč vracející se stoper Conor Coady a Patrício zůstal po kolizi bezvládně ležet na trávníku.

Wolverhampton zažil před několika měsíci podobnou situaci, v listopadu utrpěl zranění hlavy útočník Raúl Jiménez. V duelu s Arsenalem se srazil se soupeřem a s prasklou lebkou pak musel na operaci. Duel s Liverpoolem v pondělí sledoval mexický fotbalista z hlediště.