Bayern nevyhrál, přesto zvýšil náskok

• 1
Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvýšili v německé lize náskok na Brémy, které v 16. kole překvapivě prohrály po divoké přestřelce 3:4 na hřišti Hannoveru. Bayern naopak bodoval s Duisburgem po remíze 0:0. Už čtvrtý gól v sezoně vstřelil bývalý teplický útočník Edin Džeko, Wolfsburg přesto prohrál 1:2 se Sttutgartem.

Werder v Hannoveru vstoupil do utkání dobře, už v 10. minutě po brance Rosenberga vedl. Pak ale přišly chvíle domácích, kteří do 21. minuty vstřelili tři góly.

Brémy ale nesložily zbraně a do 54. minuty stihly vyrovnat, druhou branku si připsal Rosenberg. Hostujícího útočníka ale dokázal přebít jeho protějšek Mike Hanke, který vstřelil dokonce hattrick. Vítěznou branku na konečných 4:3 dal v 77. minutě, přihrával mu Jiří Štajner, který hrál závěrečných dvacet minut.

Svému pronásledovateli o bod odskočil vedoucí Bayern Mnichov, který se gólově neprosadil proti Duisburgu a remizoval 0:0.

I s českým obráncem Janem Šimůnkem v sestavě prohrál Wolfsburg 1:3 na hřišti Sttutgartu. Nepomohl mu tak ani čtvrtý gól v sezoně bývalého teplického útočníka Edina Džeka. Jednalo se o 500. branku Wolfsburgu v Bundeslize.

K druhému místu se na rozdíl dvou bodů přiblížil Hamburk, který doma bez branek remizoval s poslední Chotěbuzí. Český záložník David Jarolím na soupisce Hamburku nebyl, protože pykal za pět žlutých karet.

Závěrečných třicet minut v dresu Bochumi, kde se představili hráči Karlsruhe, odehrál Pavel Drsek. Domácím vybojoval bod za remízu 2:2 slovenský útočník Stanislav Šesták, jenž vstřelil obě branky svého týmu.

Překvapivé tři body si málem připsal Eintracht Frankfurt nad Schalke, ještě minutu před koncem utkání vedl 2:1. Pak ale druhým gólem v utkání vyrovnal Westermann a zajistil tak hostům alespoň bod.

Šestigólový výprask si už v páteční předehrávce z Dortmundu odvezl český obránce Petr Gabriel a jeho spoluhráči z celku Arminie Bielefeld. Domácí vyhráli 6:1.

Bielefedl potvrdil, že se mu na hřištích soupeřů zle nedaří. V posledních sedmi zápasech jen jednou bodoval díky remíze s Karlsruhe a má v nich navíc hrozivé skóre 2:27, když například v Brémách prohrál 1:8.

Souboj českých brankářů vyhrál Jaromír Blažek z Norimberku. Jeho tým, v jehož sestavě odehrál celé utkání i záložník Tomáš Galásek, dal Jaroslavu Drobnému z Herty Berlín dva góly, zatímco Blažek inkasoval jen jednou.

Norimberk za teprve druhou výhrou v posledních šesti zápasech vykročil už v 5. minutě po trefě řeckého útočníka Angelose Charistease. Na rozdíl dvou branek zvýšil šest minut před přestávkou bosenský záložník Zvjezdan Misimovič. Hosté snížili v 65. minutě, kdy Blažka překonal Švýcar Fabian Lustenberger a vstřelil svůj první gól v německé lize.

Leverkusen si připsal pátou výhru za sebou. Před vlastními fanoušky porazil Hansu Rostock 3:0.

Výsledky - 16. kolo:
Stuttgart - Wolfsburg 3:1
(26. Marica, 48. Cacau, 86. Hitzelsperger - 51. Džeko), Bayern Mnichov - Duisburg 0:0, Frankfurt - Schalke 2:2 (49. Toski, 82. Amanatidis - 77. a 89. Westermann), Bochum - Karlsruhe 2:2 (18. a 59. Šesták - 24. Hajnal, 56. Freis), Hannover - Brémy 4:3 (12., 21. a 77. Hanke, 20. vlastní Baumann - 10. a 54. Rosenberg, 41. Diego z pen.), Hamburk - Chotěbuz 0:0, Leverkusen - Rostock 3:0 (4. Rolfes, 55. Freier z pen., 72. Gekas), Norimberk - Hertha Berlín 2:1 (5. Charisteas, 39. Misimovič - 65. Lustenberger).

AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO

Tim Wiese z Werderu Brémy (vpravo) inkasuje branku od Pera Mertesackera z Hannoveru.