A další gól. Milan Baroš se v Turecku opět trefil. Ilustrační foto

A další gól. Milan Baroš se v Turecku opět trefil. Ilustrační foto | foto: Reuters

Baroš gólem pomohl k těsné výhře. Trefil se i Koller, ale Samara padla

• 3
Český fotbalový útočník Jan Koller se v ruské lize opět trefil. Samaře to ale k bodům nepomohlo a dál se krčí až ve druhé polovině tabulky. Dařilo se i Milanu Barošovi. V tomto ročníku turecké ligy vstřelil už pátou branku a pomohl Galatasarayi k výhře 4:3 v duelu s Trabzonsporem.

Rusko

Útočník Jan Koller se zasloužil o to, že Samara prolomila po 423 minutách střelecký půst v ruské lize. Nejlepší střelec v historii české reprezentace v utkání na hřišti FK Moskva vyrovnal v 53. minutě na 1:1.

Domácí tým sice vzápětí přišel o vyloučeného Nababkina, přesto v závěru strhl vítězství na svou stranu, když Rebko proměnil penaltu.
Koller dal svůj osmý gól v sezoně, na který čekal téměř dva měsíce. V 69. minutě kvůli menšímu zranění střídal. Těsně před rozhodující brankou FK Moskva opustil hřiště i druhý český hráč Samary Jiří Jarošík.

Pět kol před koncem ruské ligy má k titulu stále nejblíže loňský mistr
Rubin Kazaň, ale Spartak Moskva ztrácí na druhém místě nadále pouze jediný bod. Spartak v tomto kole suverénně zvládl městské derby s Lokomotivem a výhrou 3:0 odpověděl na sobotní úspěch Kazaně.

Jedním gólem přispěl k vítězství Spartaku Brazilec Welliton, který si
sedmnáctou trefou v sezoně pojistil vedení v tabulce střelců. Celý zápas v obraně vítězů odehrál český fotbalista Martin Jiránek.

Kazaň v generálce na úterní zápas Ligy mistrů v Barceloně zdolala poslední tým tabulky Chimki Moskva 2:1.

V dalším sobotním duelu vychytal český gólman Antonín Kinský Saturnu vítězství 2:0 nad Permem. Jeho tým se posunul
na sedmé místo.

Výsledky 25. kola: Nalčik - CSKA Moskva 1:1, Saturn MO - Perm 2:0, Dynamo Moskva - Tomsk 0:1, Kazaň - Chimki 2:1, Groznyj - Rostov na Donu 1:3, Spartak Moskva - Lokomotiv Moskva 3:0, FK Moskva - Samara 2:1 (za hosty gól Koller), Krasnodar - Petrohrad 0:2.

Skotsko

Výsledky 8. kola: St. Johnstone - Glasgow Rangers 1:2, Aberdeen - Heart of Midlothian 1:1, Celtic Glasgow - Motherwell 0:0, Dundee United - Hamilton 1:1, Falkirk - St. Mirren 1:3, Hibernian - Kilmarnock 1:0.

Turecko

Český útočník Milan Baroš vstřelil svůj pátý gól v sezoně turecké ligy a zařídil Galatasarayi výhru 4:3 v duelu s Trabzonsporem. Galatasaray tak využil překvapivé porážky Fenerbahce na hřišti Gaziantepsporu a snížil jeho náskok v čele tabulky na dva body.

Baroš nastoupil v základní sestavě, ale zprvu jen sledoval, jak se prosazují jeho spoluhráči Kewell a Servet Cetin. Po změně stran však
nejprve připravil gól pro Ardu Turana a záhy sám zvýšil na 4:2.

Nakonec si tak připsal vítězný gól, jelikož hosté ještě snížili.

Baroš se prosadil popáté v ligové sezoně a včetně branek za národní tým a v Evropské lize už popatnácté ve 20 podzimních zápasech.

Obránce Tomáš Zápotočný rozhodl v poslední minutě o vítězství Bursasporu na hřišti Denizlisporu 3:2. Jeho tým si díky těsné výhře upevnil třetí místo v tabulce.

Bývalý reprezentant Zápotočný, jenž je v Bursasporu na ročním hostování z mistrovského Besiktase Istanbul, skóroval podruhé v sezoně. Gólem se uvedl hned ve svém prvním ligovém utkání v novém týmu, který si zatím vede lépe než obhájce titulu.

Besiktas tentokrát také zvítězil rozdílem jedné branky, v tabulce je však až sedmý o sedm bodů za Bursasporem. Má ale o zápas méně.

Denizlispor v 72. minutě přišel o vyloučeného Chrysostoma, přesto vzápětí vyrovnal na 2:2. Díky Zápotočnému však hosté využili početní výhodu.

Besiktas dohrával dokonce v devíti. I tak udržel vedení, i když minutu před koncem snížil Moritz z penalty.

Výsledky 9. kola: Denizlispor - Bursaspor 2:3 (vítězný gól hostů Zápotočný), Besiktas - Kasimpasa 2:1, Büyüksehir - Manisaspor 1:0, Genclerbirligi - Sivasspor 2:0, Kayserispor - Ankaragücü 3:0, Gaziantepspor - Fenerbahce 2:1, Galatasaray - Trabzonspor 4:3 (vítězný gól domácích Baroš).

18. Ankaraspor 9 0 0 9 0:27 0
Poznámka: Ankaraspor byl vyloučen ze soutěže, jeho zápasy byly kontumovány.

Nizozemsko

Fotbalisté PSV Eindhoven, kteří jsou soupeřem pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, dnes v 10. kole nizozemské ligy zdolali těsně 1:0 trápící se Heerenveen. Zůstali tak na druhém místě v tabulce dva body za vedoucím Enschede.

Eindhovenu zachránil zisk tří bodů Srb Danko Lazovič, jenž se trefil v 81.
minutě. V dresu poraženého týmu nastoupili záložník Michal Švec a útočník Michal Papadopulos.

PSV, jenž v prvním duelu na Letné se Spartou remizoval 2:2, odehrál zápas v sestavě: Isaksson - Simons, Pieters, Manolev, Rodríguez - Afellay, Bakkal, Engelaar - Lazovič, Reis, Amrabat (75. Toivonen).

Výsledky 10. kola: Ajax Amsterdam - Tilburg 4:0, Breda - Arnhem 4:0, Twente Enschede - Alkmaar 3:2, PSV Eindhoven - Heerenveen 1:0, Venlo - Roda Kerkrade 1:1, Groningen - Utrecht 0:0, Nijmegen - Haag 1:1, Waalwijk - Almelo 0:1, Sparta Rotterdam - Feyenoord Rotterdam 2:1.

Belgie

Výsledky 11. kola: Waregem - Beerschot 4:0, Anderlecht - Charleroi 2:0, Kortrijk - Roeselare 2:0, Lokeren - Cercle Bruggy 1:1, Mouscron - St. Truiden 2:1, Westerlo - Standard Lutych 2:0, Genk - Mechelen 1:2, FC Bruggy - Gent 1:0.

Rakousko

Výsledky 11. kola: Austria Vídeň - Salcburk 1:0, Klagenfurt - Wiener Neustadt 0:0, Mattersburg - Linec 3:2, Ried - Kapfenberg 3:0, Sturm Štýrský Hradec - Rapid Vídeň 1:0.

Slovensko

Výsledky 13. kola: Košice - Banská Bystrica 0:5 (7., 25. a 69. Gajdoš, 8. Kuzma, 16. Seye), Prešov - Senica 0:0, Ružomberok - Dunajská Streda 0:0, Trnava - Nitra 1:2 (29. Kožuch - 35. Hodúr, 80. Rák), Petržalka - Dubnica 7:0 (35. a 63. Hodek, 37. a 90. Majtán, 84. a 85. Čikoš, 4. Tomčák), Žilina - Slovan Bratislava 2:0 (10. a 68. Oravec).

Finsko

HJK Helsinky slaví po šestileté pauze 22. titul ve finské lize. Klub z metropole vyhrál domácí soutěž s tříbodovým náskokem před týmem Honka Espoo a třetím TPS Turku.

HJK si titul zajistil remízou 1:1 v posledním kole s týmem Jaro Pietarsaari. Honka ještě měla teoretickou šanci na ligový triumf v případě
porážky HJK a své výhry nad TPS, ovšem stejně hrála bez branek.

Úřadující šampion Inter Turku letos skončil až pátý.