Conor Bradley (vlevo) z Liverpoolu v souboji s Austonem Trustyem ze Sheffieldu...

Conor Bradley (vlevo) z Liverpoolu v souboji s Austonem Trustyem ze Sheffieldu United. | foto: AP

Liverpool se po výhře nad posledním Sheffieldem vrátil do čela tabulky

• 6
Liverpool porazil v anglické fotbalové lize 3:1 poslední Sheffield United a vrátil se do čela tabulky dva body před Arsenal a tři body před Manchester City. Klíčový gól na 2:1 vstřelil krásným volejem čtvrt hodiny před koncem Alexis Mac Allister. V druhém dnešním utkání porazila Chelsea díky hattricku Colea Palmera po divokém průběhu 4:3 Manchester United.

Liverpool nasměroval za povinnou výhrou kuriózním gólem Darwin Núňez. Uruguayský útočník v 17. minutě napadal vykopávajícího brankáře Iva Grbiče, vyskočil, a když se otáčel, míč z nohy chorvatského gólmana ho trefil do pozadí, od něhož se odrazil do sítě.

Přemožitelé pražské Sparty z osmifinále Evropské ligy nevyužili ke vstřelení další branky ani spoustu šancí a čtyřiaosmdesátiprocentní držení míče v prvním poločase. Po necelé hodině hry tak zmrazil Anfield vlastní gól Conora Bradleyho, jenž tečoval za záda brankáře Caoimhína Kellehera hlavičku Gustava Hamera.

Hosté však na překvapivý zisk bodu, který by mírně vylepšil jejich záchranářské vyhlídky, nedosáhli. V 76. minutě si naběhl k volnému míči v půlkruhu na vrcholu pokutového území argentinský mistr světa Mac Allister a z voleje ho napálil do šibenice. V 90. minutě vítězství favorita potvrdil Cody Gakpo.

Cole Palmer z Chelsea střílí gól v zápase s Manchesterem United.

Chelsea málem ztratila dobře rozehraný zápas proti United, z něhož nakonec díky svému nejlepšímu střelci Palmerovi přece jen získala tři body. „Blues“ vedli po necelých dvaceti minutách díky trefě kapitána Conora Gallaghera a první Palmerově proměněné penaltě 2:0, „Reds“ ale ještě do poločasu po brankách Alejandra Garnacha a kapitána Bruna Fernandese srovnali.

Když se Argentinec Garnacho trefil v 67. minutě podruhé a hosté udrželi vedení hluboko do nastaveného času, zdálo se, že budou na Stamford Bridge slavit vítězství. V sedmé nastavené minutě však Diogo Dalot způsobil penaltu, kterou Palmer opět proměnil, a krátce nato ve 101. minutě jednadvacetiletý anglický záložník tečovanou střelou po rohu dokonal druhý obrat v zápase.

Chelsea porazila v lize United po sedmi letech a je desátá, Manchester je šestý tři body před sedmým West Hamem.

Liverpool FC - Sheffield United 3:1 (1:0)

Branky: 17. Núñez, 77. Mac Allister, 90. Gakpo - 58. Bradley. Rozhodčí: Stuart Attwell – James Mainwaring a Richard West. ŽK:87. McBurnie.

Liverpool FC Kelleher – Bradley, Konaté, van Dijk (C), Gomez (73. Jones) – Szoboszlai (73. Gakpo), Mac Allister, Gravenberch (60. Robertson) – Saláh (60. Elliott), Núñez, Díaz.

Sheffield United Grbić – Holgate (87. ben Slímán), Ahmedhodžić, Trusty (78. A. Brooks) – Bogle, Souza, Arblaster, Hamer (62. Osborn), J. Robinson (C) – Ja. McAtee, Brereton (62. McBurnie).

Přejít na on-line reportáž

Chelsea FC - Manchester United 4:3 (2:2)

Branky: 4. Gallagher, 19. Palmer, 90+10. Palmer, 90+11. Palmer - 34. Garnacho, 39. Fernandes, 67. Garnacho. Rozhodčí: Gillett – Dann, Davies. ŽK:32. Gusto, 35. Fernández, 90+12. Caicedo. Diváci: 39 694.

Chelsea FC Petrović – Gusto (75. Gilchrist), Disasi (75. Chalobah), Badiashile, Cucurella – Caicedo (71. Chukwuemeka), Fernández – Palmer, Gallagher (C) (89. Madueke), Mudryk (71. Sterling) – N. Jackson.

Manchester United An. Onana – Dalot, Varane (46. Evans, 66. Kambwala), Maguire, Wan-Bissaka – Casemiro (75. McTominay), Mainoo – Antony, Fernandes (C), Garnacho (85. Mount) – Højlund (66. Rashford).