Diogo Jota (druhý zleva) z Liverpoolu právě vstřelil branku v utkání proti Leicesteru. | foto: AP

Jota táhl Liverpool proti Leicesteru, Arsenal vyhrál ve Wolverhamptonu

• 7
Diogo Jota vystřílel fotbalistům Liverpoolu tři body ve vloženém duelu 24. kola anglické Premier League proti Leicesteru. Portugalský útočník dal oba góly při domácí výhře 2:0. Arsenal veze cenné vítězství 1:0 ze hřiště lepšícího se Wolverhamptonu. Branku dal obránce Gabriel a londýnský tým pak přečkal více než dvacetiminutové oslabení po vyloučení Martinelliho.

Druhý Liverpool zmírnil náskok vedoucího Manchesteru City na devět bodů a má ještě zápas k dobru.

Arsenal po nepovedeném lednu zvítězil poprvé v novém kalendářním roce, a na páté pozici ztrácí bod na čtvrtý West Ham, navíc má odehráno o dvě utkání méně.

Jota se poprvé prosadil dorážkou po rohovém kopu ve 34. minutě, druhý zásah přidal tři minuty před koncem a skóroval po dvanácté v sezoně. V pořadí střelců je lepší pouze jeho spoluhráč Salah se 16 góly.

Liverpool vyhrál potřetí za sebou, doma nenašel přemožitele už v 15 zápasech v řadě. Leicester potvrdil, že se v poslední době se trápí a na vítězství venku čeká už pět utkání. V tabulce hostům patří dvanácté místo.

Arsenal poslal do vedení v 25. minutě Gabriel. Jenže poté hosté přišli o Martinelliho, který během několika sekund dostal dvě žluté karty a byl v 69. minutě vyloučen. „Kanonýři“ však oslabení i díky několika zákrokům brankáře Ramsdalea přečkali.

Středeční zápasy 24. kola najdete ZDE, úterní duely potom ZDE.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo, čtvrteční zápasy: Liverpool - Leicester 2:0 (34. a 87. Jota), Wolverhampton - Arsenal 0:1 (25. Gabriel).