Son Heung-min (vlevo) z Tottenhamu slaví svůj gól v zápase proti Arsenalu.

Son Heung-min (vlevo) z Tottenhamu slaví svůj gól v zápase proti Arsenalu. | foto: Reuters

Tottenham vyhrál derby nad Arsenalem a je první, Liverpool dal čtyři góly

• 12
Severolondýnské derby překvapení nepřineslo, zvítězili v něm fotbalisté lépe postaveného Tottenhamu – Arsenal v 11. kole Premier League porazili 2:0 a nadále vedou tabulku. Liverpool si proti Wolves (4:0) připsal nejvyšší vítězství v ročníku a Leicester vyhrál nad Sheffieldem 2:1 díky gólu Vardyho v poslední minutě.

Spurs se v zápase s Arsenalem opět mohli spolehnout na dvojici Harry Kane - Son Hung-min. Už ve 13. minutě přihrál prvně jmenovaný korejskému útočníkovi a ten střelou do horního rohu brány otevřel skóre.

Kane asistoval Son Hung-minovi už na osmý gól v tomto ročníku Premier League, celkem má po 11 zápasech na kontě 10 gólových nahrávek. Korejský útočník vstřelil 10. gól v sezoně a drží se v závěsu za lídrem tabulky střelců Dominicem Calvertem-Lewinem z Evertonu.

V nastavení první půle si oba muži role prohodili a Kane s pomocí břevna zvýšil. Vstřelil 250. gól v profesionálním fotbale, navíc vsítil 100. branku v domácím zápase Tottenhamu.

S 11 góly se navíc stal nejlepším střelcem v zápasech severolondýnského derby, poté co se osamostatnil od Emmanuela Adebayora a Bobbyho Smithe.

Spurs počtvrté v řadě nedostali v Premier League gól. Arsenal naopak už pošesté v ročníku prohrál a zažívá nejhorší vstup do soutěže po 11 kolech od roku 1980. V tabulce mu patří až 15. příčka se sedmibodovým náskokem na pozice znamenající sestup.

Liverpool se dostal do vedení ve 24. minutě po hrubé chybě soupeřova kapitána Conora Coadyho, kterou využil útočník Muhammad Salah k deváté trefě v ročníku. Po návratu do Premier League v roce 2017 egyptský útočník zaznamenal už 82. gól, na 30 jich navíc přihrál.

Coady se snažil hrubku odčinit v závěru poločasu, kdy po kontaktu se Sadiem Manem upadl v pokutovém území a sudí Craig Pawson nařídil penaltu. Tu ale vzápětí odvolal po zhlédnutí opakovaného záběru.

Výhru Liverpoolu pak v 58. a 67. minutě pojistili Georginio Wijnaldum a Joel Matip, v 78. minutě si navíc vstřelil vlastní gól Nelson Semedo.

Liverpool tak v Premier League neprohrál už 65. domácí zápas v řadě.

Sheffield dosud získal jediný bod, dlouho to ale vypadalo, že proti Leicesteru přidá další. Na gól Ayozeho Péreze před uplynutím půlhodiny hry totiž hned vzápětí odpověděl Oliver McBurnie. V 90. minutě ale dal Vardy devátý gól v sezoně a rozhodl o výhře favorita.

Crystal Palace vyhrál na hřišti West Bromwiche 5:1, přičemž pět gólů venku nastříleli jeho hráči v nejvyšší soutěži vůbec poprvé v historii. Po dvou brankách dali útočníci Wilfried Zaha a Christian Benteke ve druhém poločase v době, kdy domácí hráli bez vyloučeného Matheuse Pereiry.

V sobotu Součkův gól proti Manchesteru body nepřinesl, do čela se vyhoupla Chelsea.

Nedělní výsledky 11. kola: West Bromwich - Crystal Palace 1:5 (30. Gallagher - 55. a 68. Zaha, 59. a 82. Benteke, 8. vlastní Furlong), Sheffield United - Leicester 1:2 (27. McBurnie - 24. Pérez, 90. Vardy), Tottenham - Arsenal 2:0 (13. Son Hung-min, 45.+1 Kane), Liverpool - Wolverhampton 4:0 (24. Salah, 58. Wijnaldum, 67. Matip, 78. vlastní Semedo).