James Tarkowski (vlevo) z Burnley brání Olivier Girouda z Chelsea.

James Tarkowski (vlevo) z Burnley brání Olivier Girouda z Chelsea. | foto: AP

Fotbalisté Chelsea výhrou v Burnley snížili náskok Tottenhamu

• 2
Fotbalisté Chelsea zvítězili v anglické lize 2:1 na hřišti Burnley, které vyhrálo předchozích pět zápasů, a na čtvrtý Tottenham a tím pádem i na postup do Ligy mistrů ztrácejí loňští šampioni pět bodů.

Hosty poslal do vedení po 20 minutách vlastní gól Shanea Longa. Ve druhém poločase vyrovnal Ashley Barnes, krátce nato rozhodl v 69. minutě střelou k tyči Victor Moses.

Svěřenci Antonia Conteho oplatili Burnley překvapivou porážku z prvního kola Premier League.

31. kolo:
Burnley - Chelsea 1:2 (64. Barnes - 20. vlastní Long, 69. Moses).

Burnley FC - Chelsea FC 1:2 (0:1)

Branky: 64. Barnes - 20. K. Long, 69. Moses. Rozhodčí: Madley – Perry, Holmes. ŽK:28. Tarkowski.

Burnley FC Pope – Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward – Lennon (87. Wells), Cork (C), A. Westwood, Gudmundsson – Barnes, Wood (72. Vokes).

Chelsea FC Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger – Moses, Bakayoko, Kanté, Emerson (85. Zappacosta) – Pedro, Morata (71. E. Hazard) – Giroud.

Leicester City - Southampton FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Roger East – Simon Beck, Derek Eaton. Diváci: 31 160.

Leicester City Hamer – Dragović, Maguire, Chilwell – Gray (90+1. Choudhury), Adrien Silva (90+1. Barnes), Ndidi, Albrighton – Iheanacho (76. Diabaté), Mahrez, Vardy (C).

Southampton FC A. McCarthy – Bednarek, Jošida, Hoedt – Soares, Romeu, P.-E. Höjbjerg (88. Redmond), Bertrand (C) – Ward-Prowse (58. S. Davis), Tadić – S. Long (73. Ch. Austin).