Glenn Murray proměňuje penaltu v zápase s West Hamem,

Glenn Murray proměňuje penaltu v zápase s West Hamem, | foto: AP

Brighton po 34 letech vyhrál venkovní zápas v anglické lize

• 2
Poprvé od roku 1983 se fotbalisté Brightonu radovali z venkovního vítězství v anglické lize. Na půdě West Hamu oslavil nováček Premier League dokonce nejvyšší výhru v sezoně 3:0 a v neúplné tabulce se posunul na desáté místo.

Poražený celek klesl vinou skóre na 17. příčku a jeho trenér Slaven Bilič je pod čím dál větším tlakem.

Brighton v předchozích čtyřech ligových zápasech na hřištích soupeřů skóroval pouze jednou, ale na Olympijském stadionu v Londýně stihl dát dva góly už do poločasu.

Skóre otevřel v 10. minutě hlavou po standardní situaci čtyřiatřicetiletý útočník Glenn Murray a těsně před pauzou zvýšil Kolumbijec José Izquierdo střelou zpoza šestnáctky. V závěru Murray pojistil výhrou gólem z penalty.