Angelo Ogbonna z West Hamu pronásledován Moritzem Bauerem ze Stoke. | foto: AP

V dohrávce anglické ligy přišlo Stoke v poslední minutě o výhru na West Hamu

• 1
V boji o záchranu by se jim tři body hodily opravdu hodně. Fotbalisté Stoke však těsný náskok neuhájili a v dohrávce 34. kola anglické ligy remizovali na hřišti West Hamu 1:1, když inkasovali až v poslední minutě.

Na konečných 1:1 vyrovnal střídající Andy Carroll, který nastoupil poprvé od lednového zranění kotníku a byl na hřišti jen pár minut. V nastavení domácí málem zápas otočili, když skóroval ještě Javier Hernández, ale rozhodčí gól neuznal kvůli Carrollově faulu na Ryana Shawcrosse.

Fotbalisté Stoke, kteří prohráli předchozí čtyři ligové duely, vedli od 79. minuty díky dorážce Petera Crouche. Sedmatřicetiletý útočník dal 44. branku v Premier League v dresu Stoke a na pozici nejlepšího klubového střelce vystřídal Jonathana Walterse. Stoke čeká na výhru od 20. ledna.

Anglická fotbalová liga - dohrávka 34. kola: West Ham United - Stoke 1:1 (90. Carroll - 79. Crouch).

West Ham United - Stoke City 1:1 (0:0)

Branky: 90. Carroll - 79. Crouch. Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Daniel Cook. ŽK:85. Kouyaté, 90+2. Cresswell - 79. Crouch, 82. Martins Indi, 90+1. Ndiaye. Diváci: 56 795.

West Ham United Hart – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Noble (C), Kouyaté, Masuaku (81. Lanzini) – E. Fernandes (76. J. Hernández), Mário (86. Carroll) – Arnautović.

Stoke City Butland – Shawcross (C), K. Zouma, Martins Indi – Bauer (70. Crouch), Ndiaye, Allen, Pieters – Shaqiri, Sobhi (62. Cameron) – Diouf (87. Ireland).