UKLIDNIL ARSENAL. Alexis Sánchez se raduje z gólu, kterým v zápase na hřišti...

UKLIDNIL ARSENAL. Alexis Sánchez se raduje z gólu, kterým v zápase na hřišti Stoke zvýšil skóre na 3:1. | foto: Reuters

Arsenal dal čtyři góly Stoke a živí naděje na LM, City těsně vyhrálo

• 4
Fotbalisté Arsenalu mají nadále šanci na postup do Ligy mistrů. Ve 37. kole Premier League deklasovali Stoke na jeho hřišti 4:1 a na čtvrtou příčku, která zajišťuje kvalifikaci, ztrácejí bod. Brankář Petr Čech odchytal 400. zápas v anglické lize. Manchester City vyskočil na třetí místo, jelikož zvítězil nad Leicesterem 2:1 a v lize neprohrál už šest utkání v řadě.

Arsenal šel na stadionu Stoke poprvé v historii jako první do vedení - po přihrávce Hectora Bellerína otevřel skóre ve 42. minutě z malého vápna Olivier Giroud. Druhou branku hostí vsítil nedlouho po změně stran po pohledné kombinaci s Alexisem záložník Mesut Özil.

Domácí se pokusili utkání zdramatizovat, v 68. minutě byl u první tyče nejrychleji vyhlášený hlavičkář Peter Crouch a těsně před Čechem ťukl míč do sítě. Arsenal ale o necelých deset minut později uklidnil Alexis Sánchez, jenž se radoval z padesátého ligového gólu za londýnský klub.

Vítězství hostí pojistil po nahrávce střídajícího Aarona Ramseyho druhým zásahem v utkání Giroud. Svěřenci trenéra Arsena Wengera zvítězili potřetí v řadě a udrželi šance na postup do Ligy mistrů. Na čtvrtou příčku (kvalifikace) ztrácejí bod a na třetí (přímý postup) tři.

Manchester City byl v duelu s Leicesterem od úvodních minut v tlaku, který ale dlouho nezvládal přetavit ve vedoucí branku. Tu vsítil až po půlhodině hry David Silva. Ve 36. minutě pak náskok „Citizens“ zdvojnásobil z pokutového kopu Gabriel Jesus.

Penalta se kopala i na druhé straně. V 77. minutě mohl vyrovnat - na konci první půle snížil Šindži Okazaki - záložník Rijád Mahriz. A chvíli si myslel, že se mu to skutečně povedlo. Alžířan ale při střele podklouzl a levačkou nešťastně otřel míč o svou druhou nohu. Sudí tak gól kvůli dvojímu dotyku neuznali.

Pět minut před koncem neproměnil nadějnou příležitost Jamie Vardy a Manchester City prodloužil domácí neporazitelnost na 11 duelů.

Další důležitý krok k záchraně v Premier League udělala Swansea, která zvítězila na hřišti sestupujícího Sunderlandu 2:0 díky brankám Fernanda Llorenteho a Kylea Naughtona z prvního poločasu. Velšský klub má na 17. pozici čtyřbodový náskok na Hull, který v neděli hraje na Crystal Palace.

Výsledky 37. kola: Manchester City - Leicester 2:1 (29. Silva, 36. Gabriel Jesus z pen. - 42. Okazaki), Bournemouth - Burnley 2:1 (25. Stanislas, 85. King - 83. Vokes), Middlesbrough - Southampton 1:2 (72. Bamford - 42. Rodriguez, 57. Redmond), Sunderland - Swansea 0:2 (9. Llorente, 45.+3 Naughton), Stoke - Arsenal 1:4 (68. Crouch - 42. a 80. Giroud, 55. Özil, 76. Sánchez).