OTOČIL SKÓRE. Záložník Emre Can z Liverpoolu se raduje z gólu na 2:1 během zápasu proti Burnley. | foto: Reuters

Liverpool otočil zápas proti Burnley a na druhé místo ztrácí bod

• 2
Od sedmé minuty prohrávali, ale ještě před přestávkou vyrovnali a po změně stran skóre otočili. Fotbalisté Liverpoolu porazili ve 28. kole anglické Premier League před vlastními fanoušky Burnley 2:1 a ztrácejí bod na druhou příčku - ale jak Tottenham, tak Manchester City má zápas k dobru.

Ač se to zpočátku nezdálo, Liverpool nakonec dokázal navázat na vítězství nad Arsenalem z minulého kola. Burnley totiž na stadionu Anfield od sedmé minuty vedlo 1:0, Matthew Lowton poslal excelentní přihrávku do vápna, kde v pádu přesně zakončil Ashley Barnes.

Liverpool se radoval v nastavení prvního poločasu - první domácí střelu na bránu přetavil ve vyrovnávací branku Georginio Wijnaldum. Aktuálně čtvrtému celku anglické ligy „gól do šatny“ očividně pomohl a z tlaku po změně stran vytěžil maximum - z pětadvaceti metrů se přesně k tyči trefil Emre Can.

Burnley se snažilo o druhý zásah, ale Barnesovu ránu z 63. minuty zablokoval obětavý Ragnar Klavan. Ještě větší příležitost nevyužil v závěru Lowton, který po dlouhém autu do vápna netrefil z malého vápna bránu. Liverpool zvítězil pošestnácté v sezoně, čímž vyrovnal svou bilanci z minulého ročníku.

Nedělní výsledek 28. kola: Liverpool - Burnley 2:1 (45.+1 Wijnaldum, 61. Emre Can - 7. Barnes).