Čech slaví první ligovou výhru za Arsenal, City zničilo Chelsea

• 127
Český fotbalový brankář Petr Čech slaví první ligové vítězství za Arsenal. Londýnské mužstvo vyhrálo ve druhém kole anglické ligy na hřišti týmu Crystal Palace 2:1. V dalším zápase Manchester City porazil ve šlágru Chelsea přesvědčivě 3:0.

Start nové sezony se Chelsea vůbec nepovedl. Obhájce titulu remizoval v prvním kole se Swansea 2:2 a teď dostal nálož od Manchesteru City. V prvních dvou kolech nezvítězil poprvé od roku 1998.

Chelsea nastoupila v bráně s Begovičem, který nahradil potrestaného Courtoise. Bosenský gólman musel v úvodu prokázat kvality hned několikrát a během první půlhodiny zlikvidoval Agüerovi tři vyložené šance. Ve 32. minutě už ale na zakončení argentinského střelce nestačil.

Mourinho na špatný výkon týmu zareagoval překvapivým poločasovým střídáním, když v kabině nechal Terryho. Kapitána Chelsea vystřídal poprvé po 177 zápasech, ve kterých zkušeného stopera vedl.

Šance Manchesteru City pak už tolik nepřibývaly, jenže Chelsea směrem dopředu příliš nebezpečná nebyla. Do sítě sice míč dostal Ramires, gól ale kvůli těsnému ofsajdu neplatil. Dvacet minut před koncem vicemistra podržel Hart proti šanci Hazarda.

Poslední desetiminutovka už zase patřila domácím. Nejprve se po rohu trefil hlavou Kompany, třetí gól přidal tvrdou ránou z vápna Fernandinho.

Arsenal předvedl proti Crystalu Palace lepší výkon než v prvním kole proti West Hamu (0:2). Vypracoval si víc šancí než soupeř a vyhrát mohl i větším rozdílem. V závěru se však o vítězství stejně strachoval.

Po čtvrthodině hry se parádně trefil Giroud, kterému přihrál Özil. Centr mířil francouzskému útočníkovi na paty, ale útočník Arsenalu se vymrštil do vzduchu a z voleje napálil míč do sítě.

V té době už to mohlo být o dvě branky, protože krátce předtím Sánchezovu střelu vykopnul z brankové čáry McArthur.

Převaha Arsenalu pokračovala, ovšem ve 28. minutě se znenadání prosadili domácí. Ward napálil míč z dvaceti metrů po zemi přesně k tyči, kam se gólman Čech - jenž měl navíc zakrytý výhled - natáhnout nemohl.

Po přestávce byl blízko druhému gólu Crystal Palace, ale Wickham trefil pouze tyč. Naopak Arsenalu zajistil vítězství Delaneyho vlastní gól. Obránce dal nohu do přihrávky a míč nechtěně nasměroval špatným směrem.

Crystal Palace se vyrovnání přiblížil až v závěru, ale Mutch hlavičkoval těsně nad a Wardovu hlavičku bez problémů pokryl Čech. Ani Arsenal už nevyužil žádný z nabízených protiútoků a na stadionu londýnského rivala zvítězil 2:1.

Výsledky 2. kola: Crystal Palace - Arsenal 1:2 (28. Ward - 16. Giroud, 55. Delaney vlastní), Manchester City - Chelsea 3:0 (31. Agüero, 79. Kompany, 85. Fernandinho), Watford - West Bromwich 0:0, Sunderland - Norwich 1:3(88. Watmore - 26. Martin, 37. Whittaker, 57. Redmond), Swansea - Newcastle 2:0 (9. Gomis, 52. Ayew), Tottenham - Stoke 2:2 (19. Dier, 45.+2 Chadli - 78. Arnautovič z pen., 83. Diouf), West Ham United - Leicester 1:2 (55. Payet - 27. Okazaki, 38. Mahrez),Southampton - Everton 0:3 (22. a 45. Lukaku, 84. Barkley), Aston Villa - Manchester United 0:1 (29. Januzaj).