Franco Di Santo z Wiganu dává gól. Úporná snaha Josiho Benajuna už přišla pozdě. | foto: Reuters

Manchester United varování rivala ustál, Arsenal prohrál s Wiganem

• 123
Jasnou odpověď dostal Manchester City od svého rivala United. Obhájce titulu v nedělním utkání 34. kola Premier League porazil Aston Villu 4:0 a rozdíl mezi kandidáty na titul zůstal pětibodový. City o den dřív zvítězilo na hřiště Norwiche 6:1. Své přízvivce zklamal Arsenal, který v pondělní dohrávce podlehl doma Wiganu 1:2.

Wigan, který bojuje o záchranu,  potvrdil momentální výtečnou formu. Před pěti dny totiž porazil Manchester United.

Na hřišti Arsenalu vedl už po devíti minutách 2:0 - náskok hostům zajistili Franco Di Santo a Jordi Gómez. Arsenal ještě do přestávky dokázal snížit, když se po centru českého záložníka Tomáše Rosického v 21. minutě trefil hlavou Thomas
Vermaelen.

Domácí poté Wigan zatlačili, jejich nápor však skončil na hostující obraně, nebo ománském brankáři Al-Habsím.

Wigan se díky vítězství posunul na 16. místo a od sestupového pásma ho dělí pět bodů. Arsenalu patří nadále třetí příčka s pětibodovým náskokem před Tottenhamem a Newcastlem.

Ještě před týdnem měl Manchester United osmibodový náskok, jenže v týdnu ve vloženém kole zaváhal na hřišti Wiganu a City manko snížilo. A jelikož v následujícím 34. dějství hrálo o den dřív, čtyřiadvacet hodin mělo jen dvoubodovou ztrátu.

United však svůj zápas zvládli, ale k pohodě jim pomohl i sudí. Už v šesté minutě nařídil penaltu za nafilmovaný pád Ahleyho Younga. Tomu sice v pokutovém území obránce dal do cesty nohu, ale pak ji stáhl a Young mu o ni zavadil. Poté se svalil k zemi. Rooney pokutový kop proměnil.

Domácí pak zápas ovládli, byť hosté občas zahrozili z brejků. United si vypracovali spoustu nadějných možností, ale druhý gól dali až těsně před půlí. Welbeck skóroval zblízka po křižné přihrávce Younga. Po přestávce strhující fotbal pokračoval, domácí Manchester soupeře válcoval a přidal další dvě branky.

Manchester United tak napravil zaváhání ve Wiganu a dokázal, že má před závěrem sezony formu. Tu potvrdilo i City.

"V poslední době hrajeme dobře, teď jsme podali fantastický výkon," řekl Roberto Mancini, kouč City. Boj o titul však alibisticky vzdává. "Když bojujete proti týmu jako jsou United, je to nemožné. Boj o titul je rozhodnutý."

Osmadvacetiletý útočník Tévez prožívá povedený týden. Ve středu přispěl gólem v domácí výhře 4:0 nad West Bromwichem a teď dal hattrick.

Tévez přitom půl roku nehrál kvůli tomu, že v září jako náhradník odmítl nastoupit do zápasu Ligy mistrů s Bayernem Mnichov. Až po omluvě se mohl v březnu vrátit do týmu Manchesteru.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho vyhráli venku poprvé po třech zápasech a Norwich po prosincové domácí výhře 5:1 zostudili na jeho hřišti ještě vyšším rozdílem.

Výsledky 34. kola: Norwich - Manchester City 1:6 (52. Surman - 18., 73. a 80. Tevéz, 27. a 75. Agüero, 90. Johnson), Sunderland - Wolverhampton 0:0, Swansea - Blackburn 3:0 (37. Sigurdsson, 43. Dyer, 63. vlastní Dann), West Bromwich - QPR 1:0 (22. Dorrans), Arsenal - Wigan 1:2 (21. Vermaelen - 7. Di Santo, 8. Gómez).