Španělský útočník David Villa skóruje z penalty v kvalifikačním zápase ve Skotsku | foto: Scott Heppell, AP

Španělé zůstávají bez bodové ztráty, tentokrát vyhráli 3:2 ve Skotsku

• 8
Plný počet bodů v kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy 2012 mají mistři světa Španělé. Zvítězili i ve třetím zápase "české" skupiny, když porazili domácí Skoty 3:2.

Předtím vyhráli v Lichtenštejnsku a doma s Litvou.

Skotský kouč Levein upustil od rozestavení 4-6-0, kterým se jeho
tým prezentoval v pátek v Praze, a na hrot tentokrát poslal útočníka
Millera.

I tak se domácí v první půli hlavně bránili. Ve 44. minutě zahrál
Whittaker ve vápně rukou, Villa z penalty otevřel skóre a zároveň se stal s 45 brankami nejlepším střelcem španělské historie.

Když deset minut po pauze zvýšil Iniesta, zdálo se, že je rozhodnuto.

Skotové však předvedli nečekané vzepětí a během osmi minut srovnali díky Naismithovi a vlastní brance Piquého.

Poslední slovo však měl španělský náhradník Llorente, který byl na hřišti pouhé tři minuty a v 79. minutě uzavřel skóre utkání na 3:2 pro hosty.

V 89. minutě skotský tým přišel o vyloučeného Whittakera.

1. Španělsko 3 3 0 0 10:3 9
2. Česko 3 2 0 1 3:1 6
3. Skotsko 4 1 1 2 4:5 4
4. Litva 3 1 1 1 2:3 4
5. Lichtenštejnsko 3 0 0 3 1:8 0