Poločas v Teplicích: Česko - Malta 2:1

• 144
Teplice - Inkasovaný gól z penalty přibrzdil rozlet českých fotbalistů v kvalifikačním utkání s Maltou. V úvodu soupeře nepustili vůbec do hry, převedli několik zdařilých akcí a ve 20. minutě se Jankulovského střelou dostali do vedení. Po minutě však Novotný zbytečně fauloval a hosté z penalty vyrovnali. Český tým znervózněl a na dlouhou dobu vypadl z tempa. Hosté měli dokonce i další šance, ale ze skvělé akce dal Lokvenc znovu vedoucí gól. Do druhé půle jdou Češi s vedením 2:1.Dále čtěte: Sledujte druhý poločas v on-line reportáži

Česká republika - Malta 2:1 po poločase
20. Jankulovski, 37. Lokvenc - 20. Carabott z pen. Rozhodčí: Mammedov - Asadov, Husejnov (všichni Ázerb.).
Česko: Srníček - Johana, Novotný, Grygera - Poborský, Baranek, Rosický, Jarošík, Jankulovski - Kuka, Lokvenc.
Malta: Muscat - Said, Debono, Spiteri - Carabotti, Agius, Giglio, Zahra, Turner - Nwoko, Mifsud.

05.09.2001 13:47 - Chovanec udělal čtyři změny, na lavičce zůstane Baroš
Na Maltu s útokem Kuka - Lokvenc

Čtyři hráči, kteří při výbuchu na Islandu začínali jen na lavičce, budou dnes odpoledne v základní sestavě fotbalové reprezentace. Trenér Chovanec nemohl proti Maltě kvůli trestům nasadit Nedvěda s Kollerem, Týceho vyřadilo zranění a mezi náhradníky se překvapivě usadí i útočník Baroš, na Islandu jeden z nejlepších hráčů. Proti maltskému obrannému valu se tak postaví nová dvojice útočníků Kuka s Lokvencem. Utkání začíná v 17 hodin, na stránkách iDNES můžete sledovat on-line reportáž.

Základní rozestavení bude opět 4 - 4 - 2, ale především Jankulovski z místa levého obránce má za úkol doplňovat na své straně záložní řadu. "Musí obstarat celou levou stranu hřiště," říká Jozef Chovanec. "Jednotlivé řady by se měly prolínat, všechno povede k útočné fázi."

Standardní situace zleva bude rozehrávat Rosický, zprava Jankulovski, při přímých kopech se s Rosickým může vystřídat i Poborský. Při trénincích se do nácviku často zapojoval i Baroš, což jen nahrává předpokladu, že by se ostravský útočník chystal na roli tajného trumfu do druhého poločasu. Baroš přesně tuto úlohu výborně zvládl v červnovém utkání proti Severnímu Irsku, kdy přišel z lavičky a zařídil rozhodující zvrat.

Oproti zápasu s Islandem, který reprezentace prohrála 1:3, došlo k jedné změně v obraně, jedné v záloze a kompletně se změnil útok. Kuka a Baranek se v sobotu vůbec nedostali do hry, Jankulovski odehrál druhý poločas, Lokvenc nastoupil v 67. minutě.

"S Týcem nemůžeme kvůli zranění počítat ani jako s náhradníkem," řekl Chovanec, jemuž tak na střídání zůstanou Maier, Rada, Velkoborský, Ulich, Horváth a Baroš, třetí brankář Vaniak si půjde sednout na tribunu.

Česká sestava: Srníček - Grygera, Novotný, Johana, Jankulovski - Poborský, Baranek, Jarošík, Rosický - Kuka, Lokvenc.