PARÁDA ZE 30 METRŮ. Lionel Messi se v reprezentačním dresu trefil nádherně z přímého kopu a svůj krásný gól takhle oslavil. | foto: AP

Messi zářil, dal krásný gól a Argentina vede kvalifikační skupinu

• 30
Dvakrát měl smůlu, když trefil brankovou konstrukci. Ale jeho trefa stála za to. Lionel Messi dal nádherný gól z přímého kopu, uklidnil Argentinu a jako kapitán ji dovedl k důležité výhře v kvalifikaci o fotbalové mistrovství světa. Po vítězství nad Paraguayí 3:1 vede Argentina svoji skupinu.

Argentinci zdolali sousední Paraguay v domácím kvalifikačním utkání poprvé po 39 letech. Se třinácti body ze šesti zápasů tak vedou devítičlennou tabulku zóny CONMEBOL o bod před dvojicí Chile, Ekvádor.

MEZI SPOLUHRÁČI. Lionel Messi přijímá gratulace od parťáků po krásném gólu.

Favorita poslal na stadionu Mária Kempese v Córdobě do vedení už v 2. minutě Angel di María.

Hosté sice vyrovnali v 17. minutě díky proměněné Fabbrově penaltě za ruku Rodriga Braňi, ale Gonzalo Higuaín, Di Maríův spoluhráč z Realu Madrid, ještě do poločasu vstřelil druhý argentinský gól.

Výhru domácích pečetil v 63. minutě Messi, jenž se krásně trefil z více než 30 metrů z přímého kopu. "Díky dvougólovému vedení jsme se uklidnili. Oni si kromě penalty žádné šance nevypracovali," komentoval argentinský kapitán výkon Paraguaye, která zůstala v tabulce skupiny poslední se čtyřmi body.

"Nevím, jestli je tohle naše nejlepší období, ale už jsme vyhráli hodně zápasů za sebou, přípravy i kvalifikace. Měli bychom v tom pokračovat," dodal Messi, jenž v oněch šesti vítězných duelech nastřílel deset gólů.

V úterý nastoupí Argentinci v Peru, jež v pátek díky gólům Farfána zdolalo Venezuelu.

Kolumbie deklasovala 4:0 čtvrtou Uruguay a přiblížila se jí na rozdíl jednoho bodu. Skóre utkání otevřel už ve druhé minutě kanonýr Atlétika Madrid Radamel Falcao, jenž před týdnem v Superpoháru UEFA pokořil hattrickem Petra Čecha v brance Chelsea a nyní vyslal další varování Plzni, která se s Atlétikem utká v základní skupině Evropské ligy.