Gólová radost Adama Gabriela z reprezentace do 21 let.

Gólová radost Adama Gabriela z reprezentace do 21 let. | foto: ČTK

Česko - Kosovo 3:0, čtvrtá výhra jedenadvacítky, znovu se trefil Gabriel

• 17
Čeští fotbalisté do 21 let porazili Kosovo i doma 3:0 a v kvalifikaci na ME 2023 jsou stoprocentní, navíc ani tentokrát neinkasovali. Stejně jako ve čtvrtek v Prištině se prosadil Adam Gabriel, gól dali ještě Václav Sejk a Daniel Fila.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Po čtyřech zápasech mají čeští fotbalisté dvanáct bodů, devět vstřelených gólů a nula inkasovaných.

„Měli jsme jasný cíl zvládnout utkání s velmi těžkým soupeřem. Tentokrát jsme náš výkon potvrdili brankami. Naše vítězství je zasloužené. Výsledek odpovídá předvedené hře,“ řekl trenér Jan Suchopárek na on-line tiskové konferenci.

Kosovo v odvetě v Českých Budějovicích příliš práce Matěji Kovářovi nepřidělalo, naopak brankář Bisinger lovil míč ze sítě třikrát.

Poprvé už po deseti minutách, kdy Pavel Šulc uspěl při napadání a kapitán Filip Kaloč předložil balon před prázdnou bránu Sejkovi. Ten v lehkou úlohu zvládl a poslal domácí do vedení. „Trenér chtěl, abychom hráli aktivní presink. Já a Sejk jsme měli za úkol je napadat. Povedlo se nám to, dali jsme z toho dva góly,“ konstatoval Šulc. „Ocenil bych práci Šulcíka a Kaliho. Pro mě to byla snadná práce. Nebyl to úplně nejtěžší gól,“ dodal Sejk.

Vedení navýšil Gabriel, který se trefil i před pěti dny v Prištině, navíc ve stejný čas a vcelku podobně. Když se k němu odrazila střela Karabce, který se mimochodem parádně uvolnil a narazil si se Šulcem, propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Pojistku přidal v 57. minutě Daniel Fila, jenž do druhé půle nahradil Sejka. Z branky se nejprve radoval Šulc, než se ukázalo, že jeho přízemní střelu do sítě tečoval podrážkou útočník Mladé Boleslavi.

V závěru ještě mohl přidat druhou branku v zápase Gabriel, ale na Filovu nahrávku nedosáhl. Jinak poklidný konec ještě narušil kapitán Kaloč, který se zbytečně ohnal po Marku Marlekovi, strkanici sudí Leibovitz vyřešil žlutou kartou pro oba zúčastněné.

Příští sraz čeká svěřence kouče Suchopárka výjezd za favoritem skupiny G do Anglie a k odvetě do Slovinska, které v září porazili 1:0.

„Budou to klíčová utkání. Hodně napoví o situaci ve skupině. Věřím, že utkání jsme schopní zvládnout. Určitě nás čekají nejtěžší soupeři ve skupině,“ uvedl dvaapadesátiletý trenér.

Česko - Kosovo 3:0 (2:0)

Branky: 10. Sejk, 38. Gabriel, 57. Fila. Rozhodčí: G. Leibovitz – N. Dotan, T. Adi (ISR). ŽK:22. Knapík, 66. Gabriel, 81. Kaloč - 81. Marleku.

Česko Kovář – Gabriel (83. Jurásek), Vitík, Knapík, Fukala – Kaloč (C, 83. Krunert), Šulc (69. Kohút), Žambůrek – Karabec, Sejk (46. Fila), Ostrák (69. Červ)

Kosovo Nreca-Bisinger – A. Hoti, Kurtulus (C), Zumberi – Krasniqi (62. Limani), F. Hoti (63. Zeqiri), Kryeziu (71. Sadiku), Lushaku, Hoxha – Diamant Berisha (82. Tahiri), Marleku