Ghanu potopila dalekonosná střela

• 10
Port Said - Ghana, jeden ze soupeřů českých fotbalistů ve skupině na světovém šampionátu v Německu, vstoupil do afrického mistrovství prohrou 0:1 s Nigérií. Je tak už třetím z pěti účastníků mistrovství světa, který v Egyptě prohrál. Ve vyrovnaném duelu rozhodl gól nigerijského obránce Taiwa z 85. minuty.

Jeho spoluhráč narychlo rozehrál přímý kop a hráč Olympique Marseille napálil míč z necelých třiceti metrů k tyči skrz rozhozenou obranu soupeře.

Oba týmy předtím trefily tyč. Ghanu mohl poslat v 70. minutě do vedení Amoah, který přišel do Dortmundu jako náhrada za zraněného Jana Kollera, ale zblízka minul hlavou branku.

Oběma soupeřům chyběly jejich největší hvězdy. Essien z Chelsea kvůli zranění vůbec do Egypta nepřicestoval, nigerijský kapitán Okocha z Boltonu nenastoupil kvůli zranění stehna.

Výhrou 2:0 nad outsiderem ze Zimbabwe vstoupili do kontinentálního šampionátu hráči Senegalu. Čtvrt hodiny po přestávce otevřel skóre Camara z anglického Wiganu a chvíli poté, co přišel místo Dioufa na trávník, stanovil konečný výsledek v