Fotbalisté ze Spojených arabských emirátů s bronzem z mistrovství Asie.

Fotbalisté ze Spojených arabských emirátů s bronzem z mistrovství Asie. | foto: Reuters

Spojené arabské emiráty mají po přestřelce bronz z asijského šampionátu

• 0
Fotbalisté Spojených arabských emirátů získali na asijském šampionátu bronzové medaile. V duelu o třetí místo porazili Irák 3:2, přestože v poločase 1:2 prohrávali.

Vítěznou branku dal v 57. minutě z pokutového kopu Ali Mabchút. Tým SAE v závěru zápasu vedení uhájil, přestože Irák, který hrál od Chaláfova penaltového zákroku v deseti, si proti bránícímu soupeři vypracoval několik šancí na vyrovnání.

Mabchút se trefil na turnaji popáté a posunul se do čela pořadí střelců. Z pozice nejlepšího kanonýra už ho může sesadit jen někdo z finalistů, o titul se v neděli v Sydney utkají domácí Austrálie a Korea.