Gabonský kapitán Pierre-Emerick Aubameyang se raduje z gólu proti Burkině Faso.

Gabonský kapitán Pierre-Emerick Aubameyang se raduje z gólu proti Burkině Faso. | foto: AP

Aubameyangův gól Gabonu nestačil, Kamerunu trefa slávisty Ngadeua ano

• 3
Pořadatel afrického fotbalového šampionátu Gabon i ve svém druhém utkání v základní skupině A remizoval 1:1, tentokrát s Burkinou Faso. Tým kolem hvězdného Pierra-Emericka Aubameyanga z Dortmundu navázal na sobotní nerozhodný výsledek s Guineou-Bissau.

Gabon bude v závěrečném utkání ve skupině bojovat o postup proti Kamerunu, jenž v druhém zápase porazil díky gólu slávistického obránce Michaela Ngadeua 2:1 Guineu-Bissau.

Zatímco v úvodním duelu turnaje Gabon přišel o výhru v nastaveném čase, dnes prohrával od 23. minuty, kdy po rychlém brejku skóroval Préjuce Nakoulma. O vyrovnání se postaral ještě do přestávky Aubameyang, jenž v 38. minutě proměnil penaltu, poté co ho v pokutovém území fauloval brankář Kouakou Hervé Koffi.

Kapitán Aubameyang tak vstřelil oba góly svého týmu na šampionátu, ale dvě nadějné možnosti na vítězství ve druhém poločase nevyužil.

Do čela tabulky se dostal se čtyřmi body Kamerun, jenž otočil utkání proti outsiderovi Guinee-Bissau. Čtyřnásobní vítězové turnaje prohrávali od 13. minuty, kdy se trefil Piqueti.

Debutant na šampionátu nebyl od senzace daleko, nicméně v 61. minutě vyrovnal Sebastien Siani a v 79. minutě rozhodl o výhře favorita tvrdou přízemní střelou z hranice šestnáctky hráč pražské Slavie Ngadeu.