Brückner, Voříšek a Vachoušek (zprava) diskutují

Brückner, Voříšek a Vachoušek (zprava) diskutují - Teplický záložník Petr Voříšek (uprostřed) se povídá s reprezentačním koučem Karlem Brücknerem a svým bývalým spoluhráčem Štěpánem Vachouškem. | foto: Snímek vám přináší Nokia 7650

Fotbalisté si pochvalovali lenošení

  • 11
Teplice - Hádejte, co si fotbaloví reprezentanti den před přípravným zápasem s Tureckem nejvíc pochvalovali? Jak si mohli v úterý přispat a i přes den si zalenošit. "Spal jsem do desíti, pak na snídani a zas na pokoj," zahlásil Jan Koller. Roman Týce přizvukoval: "Konečně čas na spaní..." A zvlášt se prodloužený spánek těšil Marek Jankulovski. "V Udine totiž musím vstávat už v půl sedmé, protože vozím malou do školky."Dále čtěte: Mohl jsem hrát místo Figa, říká Rosický x Ujfaluši by si jednou rád zahrál s Nestou
I tohle mimo jiné zaznělo na úterní odpolední tiskové konferenci v salonku teplického hotelu Prince de Ligne, kde fotbalisté od pondělí pobývají. "Já jsem s Jeníkem na pokoji, takže jsem měl program stejný," přidal Tomáš Rosický.
 
Právě na teplickém stadionu nastoupí ve středu ve 20.05 v přátelském duelu proti bronzovým medailistům z loňského mistrovství světa z Turecka.
 
V pravé poledne se svěřenci trenéra Karla Brücknera sešli u videa, aby zhlédli první poločas z nedávného kvalifikačního zápasu Anglie - Turecko, které skončilo výhrou domácích 2:0.
 
"Třetí místo Turků na mistrovství světa mě překvapilo, ale oni jsou opravdu výborní," sděloval dojmy z videa Jankulovski. "Jsou vynikající technici, úžasně pohybliví, mají znamenitý presink."
 
Středečního soupeře ocenil i Týce. "Turecký fotbal prožívá zlaté časy. Před dvěma lety to začal Galatasaray Istanbul vítězstvím v Poháru UEFA a loni to národní mužstvo završilo nečekaným bronzem na mistrovství světa. A podle toho, co jsme mohli zaregistrovat u videa, nás čeká pořádně těžký zápas."
 
Fotbalisty, kteří se spolu s dalšími spoluhráči roztrousili do pokojů, či do vyhlédnutých kavárniček, o něco později vystřídal kouč Brückner.
 
Otázka dne z řad novinářů zněla: pošle na hřiště základní sestavu s jedním, nebo se dvěma typickými útočníky?  "Máme připravené dvě varianty. S jedním hrotovým hráčem a čtyřmi podhrotovými, kteří toho jednoho ze zálohy doplňují," reagoval trenér. "A jak jistě víte, máme i alternativu se dvěma hroty."
 
Když novináři na tímto všeobecně známým faktem vrtěli hlavami, a jeden z nich se neodbytně zajímal, zda tedy v základní sestavě bude z útočníku jen Koller, nebo jestli ho doplní i Baroš, trenér Brückner odpověděl:
 
"Pro kterou variantu jsem se rozhodl, to řeknu nejdřív hráčům na taktické přípravě."
 
Z další debaty o pravděpodobné sestavě vyplynulo, že místo zraněného Galáska nastoupí na místě defenzivního záložníka Patrik Gedeon. "Týce sice je na tomto postu použitelný, ale asi dobře víte, kdo bude hrát od začátku," napověděl kouč.
 
Podobně se vyrýsovalo, kdo zastoupí Nedvěda, jehož neuvolnil Juventus. Tady se při Brücknerově konzervativní obezřetnosti, která mu velí nasadit do hry jen jednoho hrotového fotbalistu, naskýtá šance pro ofenzivního záložníka Štěpána Vachouška.
 
Pravděpodobná sestava Česka
Čech - Grygera, Bolf, Ujfaluši, Jankulovski - Poborský, Rosický, Gedeon, Šmicer, Vachoušek - Koller

Fotbalové Euro 2020

Neděle 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.