Trenér českých fotbalistů do 19 let David Holoubek.

Trenér českých fotbalistů do 19 let David Holoubek. | foto: FAČR

Fotbalová devatanáctka remizovala s Rumunskem a vyhrála kvalifikační skupinu

• 2
Fotbaloví reprezentanti do 19 let zakončili úvodní fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy remízou 1:1 s Rumunskem. Svěřenci trenéra Davida Holoubka ovládli domácí skupinu o dva body právě před Rumuny.

České mladíky, kteří měli už jistý postup, poslal ve Frýdku-Místku do vedení v osmé minutě Krulich. Krátce po změně stran vyrovnal Pop. Jeho spoluhráč Florea byl v 71. minutě vyloučen po druhé žluté kartě, ale domácí přesilovku nevyužili a po výhrách 4:0 nad San Marinem a 1:0 nad Finskem poprvé ztratili body.

Elitní fáze kvalifikace se uskuteční na jaře, vítězové skupin se dostanou na letní šampionát v Severním Irsku.

Rumunsko - Česko 1:1 (0:1)

Branky: 48. Pop - 8. Krulich. Rozhodčí: Nalbandjan – Hovhanisjan, Kolarevič. ŽK:66. Florea - 30. Gaszczyk, 44. Krulich. ČK:71. Florea. Diváci: 340.

Rumunsko Rafailă – Aionaei, Jalade (K), Tudose, Anișorac – Stancovici (78. Cibi), Gogescu (78. Dutu), Banu (55. Florea) – Pop, Stan (55. Sali), Capac (61. Răducan)

Česko Baier – Toman (88. Svatoš), Hunal (K), Paluska, M. Pudil – Gaszczyk, Míšek, Planka – Málek (76. Hranoš), Krulich (76. Proniuk), A. Pudil (76. Buryán)