Do baráže jdou díky Herzogovi Rakušané

Tel Aviv - Fotbalisté Rakouska zachránili v poslední minutě kvalifikačního utkání o postup na mistrovství světa s Izraelem remízu 1:1, čímž si zajistili konečné druhé místo v 7. skupině. V listopadové baráži se o postup na šampionát utkají s Tureckem. V utkání, které bylo v Tel Avivu z bezpečnostních důvodů přeloženo ze 7. října na dnešek, vedl od 56. minuty domácí tým po úspěšném pokutovém kopu Šimona Geršona.

Tento výsledek by domácím zajišťoval postup do baráže. V nastaveném čase druhé půle však z volného kopu srovnal kapitán hostů Andreas Herzog na 1:1 a uchoval tak rakouskému týmu šanci na účast na šampionátu v Japonsku a Korejské republice.

Rakušané se přitom museli vyrovnat s absencí 14 hráčů základního kádru, kteří do Izraele ze strachu o své bezpečí či kvůli zranění nepřicestovali.

Výsledek - 7. skupina
Izrael - Rakousko 1:1 (0:0)
56. Geršon z pen. - 90. Herzog. Diváci: 41.000.

Andreas Herzog.

Rakušané oslavují remízu, která jim zajistila postup do baráže o účast na MS 2002

Dlouhou nohou ve skluzu se snaží Rakušan Kitzbichler vydolovat míč mezi dvěma Izraelci