Do souboje o míč jdou tuniský brankář Aymen Mathlouthi (vpravo) a Emmanuel...

Do souboje o míč jdou tuniský brankář Aymen Mathlouthi (vpravo) a Emmanuel Mayuka ze Zambie. | foto: AP

Tunisko se přiblížilo postupu do čtvrtfinále mistrovství Afriky

• 4
Fotbalisté Tuniska udělali důležitý krok k postupu do čtvrtfinále mistrovství Afriky. Ve skupině B otočili zápas se Zambií, kterou porazili 2:1. V dalším souboji remizovaly Kapverdy s DR Kongem 0:0.

Už se zdálo, že i třetí zápas skupiny B skončí remízou 1:1, ale v 88. minutě zajistil Tunisku všechny tři body kapitán Jasín Šicháví.

Zambie, která v roce 2012 senzačně šampionát vyhrála, byla na útočné polovině výrazně aktivnější a Tunisko přestřílela v poměru 18:7, ale doplatila na špatnou produktivitu.

Hned několik dobrých šancí zahodila a uspěl jen nejlepší střelec týmu Emmanuel Mayuka z anglického Southamptonu.

Posledních 20 minut však patřilo Tunisku. Nejprve srovnal Ahmed Akaíší a v úplném závěru Šicháví. Šampionům z roku 2004 stačily na dva góly pouhé tři přímé střely na branku.

Zatímco v dresu Tuniska nastoupil bývalý hráč Slavie Hocine Ragued, v sestavě Kapverd opět chyběl teplický záložník Nivaldo. Tentokrát se nedostal ani mezi náhradníky.

Kapverdy byly aktivnější a dostaly se do několika slibných šancí, ale soupeře podržel brankářský veterán a v osmatřiceti letech nejstarší hráč turnaje Robert Kidiaba.