Ze souboje ohrožených vyšel lépe Jablonec

Jablonec - Jablonec se dostává z nejhoršího, naopak Kladno padá ke dnu. V přímém souboji dvou týmů o záchranu byl šťastnější severočeský klub, zápas rozhodl jediný gól, který vstřelil Pavol Straka. Pro slovenského útočníka to byl první gól v české nejvyšší soutěži. Kladno potřetí na jaře prohrálo 0:1.

"Jsme zklamaní. Třetí zápas na jaře jsme prohráli jedna nula, což je v našem boji o záchranu velmi frustrující," řekl kladenský kouč Jaroslav Šilhavý. "První velkou šanci jsme měli my, a kdybychom ji proměnili, vývoj by se ubíral jiným směrem."

Utkání jsme sledovali
v on-line reportáži

Kladno od prvních minut předvádělo ofenzivní fotbal, kterým na několik minut domácí zaskočilo. První velkou šanci zápasu měl ale domácí Straka v 8. minutě, z úhlu branku Kladna ovšem netrefil. Pak zahrozilo Kladno, ale Zoubele z malého vápna překopl odkrytou branku Jablonce.

V podobné situaci se ocitl v končící osmadvacáté minutě Valenta na druhé straně, ale i on s nabídnutou šancí naložil zle a míč napálil vysoko na tribunu.

Z herního pojetí však lépe vycházelo Kladno, které lépe kombinovalo, kdežto hru domácích borců provázelo příliš mnoho nepřesností a zbytečných chyb. Závěr první půle pak byl oboustranně nefotbalový. V poslední minutě pouze prošel míč po trestném kopu až k překvapenému Homolovi, od něhož se míč odrazil a skončil těsně mimo tyče branky Kladna.

"Chyběla nám lehkost, přesnost a především vůle. To jsem o poločase chtěl, aby hráči změnili. Ve druhé půli jsme měli více ze hry, ale máme problém z šancí vstřelit gól. Pro nás je výsledek důležitější než samotná hra," hodnotil utkání domácí kouč František Komňacký.

Ve snaze oživit hru Jablonce ve druhé půli poslal domácí trenér František Komňacký do hry místo nevýrazného Žofčáka navrátilce Tomáše Michálka. Ten kromě potlesku od diváků hru opravdu oživil a byl i u velké šance Jablonce v úvodu poločasu. Po rychlé akci Necid pronikl až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou předložil míč nabíhajícím spoluhráčům. Michálek míč přenechal Valentovi, který jej ale napálil vysoko nad.

Vzápětí měli hosté výhodu dvou standardních situací, ale Špit střelu Szaba zlikvidoval a následně letěla střela nad. Jablonec byl v této fázi aktivnější a po další rychlé akci, kterou vedl Valenta pálil do boční sítě Michálek.

Po hodině hry musel být zápas na chvíli přerušen, jelikož na trávníku ležel otřesený záložník Kladna Jablonský. Po srážce s protihráčem musel být odnesen na nosítkách a s otřesem mozku byl převezen do nemocnice.

V 68. minutě se blýskl krásným zákrokem brankář Kladna Pavlík, který lapil Hlouškovu bombu z voleje. Jablonec hrál stále více aktivněji a gólu se dočkal v 75. minutě. Po další rychlé akci centroval do šestnáctky Michálek, Straka si míč zády k brance zpracoval, obtočil se okolo hráče a k tyči dal první ligový gól.

Hosté však mohli hned vzápětí vyrovnat, ale míč z brankové čáry vykopl Valenta. Kladno poté ožilo, ale Jablonec vyrovnání nepřipustil a na své konto si připsal veledůležité tři body.

"Bylo to hodně náročné utkání zejména po psychické stránce. Všichni jsme věděli, o co se hraje, všichni jsme v pásmu sestupu silně namočeni. Zápas mohl jednomu týmu hodně pomoci a druhému zase ublížit," dodal domácí kouč.

Kladenský záložník David Brunclík střílí na jabloneckou branku. Krok od něj je domácí útočník Pavol Straka. Brunclík se svojí střelou neuspěl, zato Straka pak duel rozhodl.

Útok kladenských fotbalistů podél postranní čáry, dopředu startuje útočník Miloslav Kousal. Přihrávku se snaží zblokovat jablonecký obránce Tomáš Huber.

Jablonecký fotbalista Josef Hamouz se snaží o útočnou akci, ale před kladenského Pavla Bartoše nepřešel.