Hráči Slavie se radují z gólu

Hráči Slavie se radují z gólu | foto: Ladislav Němec, MF DNES

Vedoucí Ostravu dál stíhá Slavia a Teplice

• 218
1. Ostrava, 2. Teplice, 3. Slavia. Tři mužstva si v úvodních třech kolech fotbalové ligy udržují stoprocentní bodový zisk. Na čele je ostravský Baník, který využil dvojnásobné přesilovky v duelu s Libercem. Teplice vydřely výhru v Mostě až v poslední minutě, Slavia se naopak po rychlém úderu na jihu Čech v závěru o výhru strachovala.
HRÁČSKÉ STATISTIKY

Z výčtu týmů, které ještě nebodovaly, si vyškrtněte Kladno. Středočeši v gólové přestřelce porazili Žižkov 3:2 a opustili poslední místo tabulky.

První prohra v sezoně potkala brněnské fotbalisty na jejich domácím hřišti. V nedělním večerním utkání nestačili na Plzeň, která Procházkovým gólem vyhrála 1:0.

Slavia prodloužila vítěznou sérii v Českých Budějovicích, kde už po devíti minutách vedla 2:0. Domácí ve druhé půli snížili, ale přes velké úsilí už prohru neodvrátili. Teplice naopak v Mostě dvakrát prohrávaly a výhru jim zajistil až v 90. minutě Doležal.

Zajímavá dramata přinesl už sobotní program. Sparta v zahajovacím utkání kola už od sedmé minuty prohrávala se Zlínem, ale po přestávce se jí dvěma góly hlavou podařilo zápas otočit.

Liberečtí fotbalisté v Ostravě doplatili na nedisciplinovanost. První gól dostali z penalty, pak před přestávkou ztratili dvojici vyloučených hráčů a rozjetému Baníku podlehli 1:3.

Bohemians stále čekají na první gól v soutěži. Olomouc mohla na jejich hřišti vyhrát, ale rozhodčí Královec gól Buena v nastaveném čase neuznal.

Souboj dvou týmů, které vyšly v úvodních dvou kolech bodově i střelecky na prázdno, skončil nerozhodně. Jablonec v pondělní dohrávce 3. kola doma remizoval s Mladou Boleslaví 1:1. Obě branky padly v úvodu utkání. Na Hamouzovu trefu z dvanácté minuty zanedlouho odpověděl Kysela. Rušný souboj skončil bez vítěze.

SPARTA - ZLÍN 2:1 (0:1)