Tomáš Přikryl (vpředu) a Ondřej Kúdela z Mladé Boleslavi slaví gól.

Tomáš Přikryl (vpředu) a Ondřej Kúdela z Mladé Boleslavi slaví gól. | foto: ČTK

Nesmíme žít v přehnané euforii, tvrdí boleslavský Přikryl

• 1
Záložník Tomáš Přikryl skóroval v první lize opět po pěti měsících. Jeho gól po centru a pohotové střele z voleje patnáct minut před koncem byl hodně důležitý, protože zajistil fotbalistům Mladé Boleslavi výhru 2:1 v Jablonci. Boleslavští se tak po páteční předehrávce 8. kola vyhoupli před Zlín do čela tabulky, kde zatím mají dvoubodový náskok.

„Na tabulku se teď dívá hezky, ale raději bych si ji prohlédl až po konci sezony, kdyby takhle zůstala,“ říkal střelec vítězného boleslavského gólu Tomáš Přikryl.

Rozhodl jste o výhře gólem čtvrthodiny před koncem, jaká to byla situace?
Nahrávka od Lukáše Pauscheka do pokutového území byla výstavní, skvělý balon, a já jsem se pak už jenom soustředil, abych pořádně trefil míč, což se mi naštěstí povedlo hodně dobře.

Jaký těžký soupeř byl pro vás domácí Jablonec?
Určitě hodně nepříjemný. Myslím, že hráči Jablonce na nás byli dobře nachystaní, věděli, jak hrajeme. Celkově to byl těžký zápas, hodně o soubojích. Myslím si ale, že v prvním poločase jsme po tom rychlém gólu měli ještě dost příležitostí na to zápas rozhodnout dřív, což se nám, bohužel, nepovedlo. Jablonec pak už neměl co ztratit, ve druhé půli přitlačil a nasadil do hry dalšího útočníka. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli za tři body.

Zkraje druhého poločasu kopal Jablonec penaltu, jak jste viděl tu situaci před jeho odpískáním?
Těžko říct, nechci se k tomu moc vyjadřovat. Byla prostě písknutá, tak jsme to tak museli brát a hlavní je, že z ní gól nepadl.

Myslíte si, že hru Jablonce zásadně ovlivnilo to, že mu chyběli dva klíčoví stopeři?
Řekl bych, že Jablonec má kvalitní mužstvo a spoustu hráčů, kteří můžou naskočit. Samozřejmě Beneš i Pernica jsou stabilní členové základní sestavy, takže to nějaký vliv na jabloneckou hru mít mohlo, ale zásadní ne.

Z posledních pěti zápasů jste získali třináct bodů, jak to vnímáte?
Jdeme si zápas od zápasu, vyhráváme, ale nechceme se nechat nijak ukolébat. Nesmíme žít v přehnané euforii, naopak musíme být stále při zemi a trpělivě si jít za svým.

Na prvním místě tabulky jste díky výhře v Jablonci vystřídali Zlín , který v tomto kole hraje právě u vás v Boleslavi s Hradcem. Budete vývoj zápasu sledovat se zvýšeným zájmem?
Samozřejmě. Díváme se na ty nejvyšší příčky, sledujeme všechny zápasy, ale na druhou stranu je pořád ještě brzo, jsme teprve v necelé třetině sezony a musíme se soustředit hlavně na naše výkony.

1. AC Sparta PrahaSparta 33 26 5 2 76:29 83
2. SK Slavia PrahaSlavia 33 24 7 2 70:23 79
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 33 21 5 7 74:38 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 33 13 8 12 51:50 47
5. FC Baník OstravaOstrava 33 13 6 14 49:47 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 33 12 8 13 44:48 44