Michael Krmenčík v souboji s hráčem Slovácka.

Michael Krmenčík v souboji s hráčem Slovácka. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň - Slovácko 1:1, klopýtání k titulu pokračuje, bod zachránil Chorý

• 170
Plzeňští fotbalisté nedokázali razantně vykročit za titulem ani v dalším domácím utkání. V 28. kole proti Slovácku po kiksu brankáře Kozáčika prohrávali, dvanáct minut před koncem jim bod zajistil střídající Chorý.

Plzeň bez ohledu na výsledky Slavie potřebuje k titulu ještě tři body. Pokud však slávisté v pondělní dohrávce prohrají na Dukle, je hotovo.

Online

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Plzni už minulý týden k definitivě první příčky stačila remíza na Slavii, ale po porážce 0:2 na oslavy museli hosté zapomenout. A proti Slovácku to rozhodně nenapravili, byť měli spoustu šancí.

Na jaře Plzeň vyhrála jen tři z dvanácti kol, doma jediný z šesti ligových zápasů.

„Osobně si myslím, že na jaře to byl náš nejlepší výkon v domácím prostředí, bohužel jsme v té finální fázi zklamali a ještě jsme darovali soupeři gól,“ řekl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Domácím chyběli disciplinárně potrestaní Hubník s Havlem i zranění Limberský a Hejda, takže v obraně na pozici stoperů nastoupili Řezník s Hájkem a na krajích záložníci Kovařík s Petrželou. Slovácku zase chyběl nejlepší střelec Zajíc, kterého v útoku zastoupil Kubala.

Domácí si hned po několika vteřinách vytvořili slibnou šanci, Petrželovu střelu z úhlu však zneškodnil Heča. Zdecimovaná plzeňská obrana dostala další ránu ve 12. minutě, kdy musel ze hry zraněný Hájek. Nahradil ho defenzivní středopolař Živulič.

Velkou chybu hostujícího stopera Krejčího nepotrestal Krmenčík a z bezprostřední blízkosti trefil jen Heču. Jeho branku poté těsně minul Kovařík z přímého kopu. Převahu Viktorie gólově nevyjádřil ani Hořava, který z rohu hlavičkoval o kousek vedle.

Pět minut po pauze Hořavovu střelu zastavila tyčka a dorážející Zeman branku Slovácka přestřelil. Plzeň vzápětí podržel brankář Kozáčik proti Petrově hlavičce. Domácí měli dál převahu i velké příležitosti, ale branka Slovácka pro ně byla jakoby zakletá. Na Krmenčíkovu hlavičku si počkal Heča, který později vychytal i Kopice.

Hosté z ničeho nic v 70. minutě otevřeli skóre. Chybující Kozáčik při rozehrávce trefil Sadílka, od kterého se míč odrazil k volnému Kubalovi a ten snadno zakončil do odkryté branky.

„Matúš Kozáčik prostě udělal chybu v rozehrávce, to se ve fotbale stává. Kdyby byl fotbal bez chyb, tak bychom to asi hráli na playstationu,“ řekl Vrba.

Okamžité vyrovnání odmítl Heča výborným zákrokem proti Krmenčíkově střele. V 78. minutě gólman Slovácka vyrazil i Zemanův pokus, ale na dorážku Chorého, kterou ještě tečoval Krejčí, už byl krátký. Hečova ligová série bez inkasované branky se tak zastavila na 610 minutách.

Na konci měli Západočeši drtivý tlak, ale Heča skvěle zlikvidoval také ránu Kopice a dorážku Chorého. V nastavení pak Krmenčík sám před brankou poslal míč vysoko nad břevno. Plzeň v nejvyšší soutěži neprohrála se Slováckem podvacáté za sebou, ale tentokráte dva body ztratila.

„Bod jsme uhráli se strašnou, strašnou klikou.. Musím říct, že jsme dneska fotbal moc nehráli, spíš jsme byli zakopaní v zákopech jak vojáci někde u Stalingradu. Plzeň na nás ležela hrozným způsobem. My jsme vyválčili cenný bod, kluci to vydřeli úplně na dřeň, pro naše mladé hráče jsou tyhle zápasy neuvěřitelnou školou do další fotbalové kariéry,“ poznamenal hostující trenér Michal Kordula.

Plzeň - Slovácko 1:1

Branky: 78. T. Chorý - 71. F. Kubala. Rozhodčí: R. Příhoda - K. Hájek, M. Flimmel. ŽK: 58. M. Zeman - 52. P. Reinberk, 60. J. Navrátil, 76. D. Janošek, 81. P. Šimko, 84. T. Břečka, 90. M. Heča, 90. J. Juroška. Diváci: 10 108 (86 % z kapacity 11 700)

Plzeň: M. Kozáčik - M. Petržela (74. M. Bakoš), R. Řezník, T. Hájek (14. D. Živulič), J. Kovařík - J. Kopic, T. Hořava, A. Čermák (54. T. Chorý), P. Hrošovský, M. Zeman - M. Krmenčík

Slovácko: M. Heča - J. Juroška, J. Krejčí, T. Břečka, P. Reinberk - J. Navrátil (76. P. Šimko), D. Janošek, L. Sadílek, D. Machalík (57. S. Hofmann), J. Petr (83. T. Vasiljev) - F. Kubala