Ladislav Almási se raduje ze svého druhého vstřeleného gólu proti Hradci Králové. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Koruna střelců jako lákadlo. Lhal bych, kdybych řekl ne, přiznává Almási

• 0
Dvěma góly, které dal Hradci Králové, se útočník ostravských fotbalistů Ladislav Almási opět přiblížil špici elitních prvoligových střelců. „Jsem rád, že si Laco Almási dvěma góly polepšil ve střelecké tabulce. Je blízko nejlepším,“ řekl ostravský trenér Tomáš Galásek po výhře nad Hradcem Králové 3:1.

Almási v tomto ročníku ligy nastřílel 16 branek, o jednu méně, než dosud nejlepší kanonýr Václav Jurečka ze Slovácka, který má nedělní duel k dobru.

Ostrava - Hradec Kr. 3:1, domácí prohrávali, dva góly dal střelec Almási

Proti Hradci Králové mu k jedné trefě pomohl i špatný odkop obránce Harazima, který, atakovaný Ndefem, poslal míč před branku přímo na ostravského útočníka.

Hosté marně reklamovali faul, že Ndefe podkopl Harazimovi nohu.

„Ani jsem nevěděl, jak se balon přede mnou objevil. Jen jsem se ho snažil co nejlépe trefit, což se povedlo,“ řekl Ladislav Almási, který třetí gól vstřelil po Buchtově centru zprava.

Jak vidíte souboj o ligového kanonýra dvě kola před koncem sezony?
Budu se samozřejmě snažit dát ještě nějaké góly a uvidíme na konci sezony, jak to dopadne. Každý gól ale bude bonus. A také vím, že když ho dám, znamená to, že se našemu týmu daří. A tomu chci pomoci.

Je pro vás koruna krále střelců velkým lákadlem?
Ano, lhal bych, kdybych řekl něco jiného.

Sledujete Václava Jurečku, který je v čele kanonýrů?
Sleduji, ale nijak přehnaně. Koukám na výsledky každého mužstva, takže i vidím, jak se komu daří střelecky.

Hradci Králové jste dali všechny tři góly z malého vápna. Takže opět se ukázal váš důraz před brankou?
Osobně se snažím být tam pořád. Odtamtud se dává nejvíc gólů. A dnes centry spoluhráčů měly oči. Našli nás tam.

Co jste říkal základní sestavě Baníku, v níž jste byli, dá se říct, čtyři útočníci?
Z toho šlo vidět, že chceme hrát ofenzivně. V prvním poločase jsme se oťukávali, hledali, ale ve druhém už to šlo. Pomohla nám i střídání a tři body zůstaly doma, což je nejhlavnější.

Přitom jste přímo na branku vystřelili jen třikrát...
Je jedno, kolik máte střel, důležité jsou góly. Doma s Karvinou jsme vystřelili snad desetkrát, dali jen jednu branku a prohráli 1:3.

Jaký vůbec byl duel s Hradcem Králové z vašeho pohledu?
Víme, že první poločas od nás nebyl dobrý. Soupeř měl ještě dost sil a my se hledali. Hráli jsme s Hradcem počtvrté v sezoně. Víme, že brání velmi dobře, má vzadu tři stopery. Dobře kombinují, hrají tvrdě, těžce se překonávají. Ale konečně jsme to prolomili. Ve druhé půli jsme se uklidnili a odehráli ji už celkem dobře.

1. AC Sparta PrahaSparta 35 27 6 2 82:30 87
2. SK Slavia PrahaSlavia 35 26 7 2 76:24 85
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 35 21 7 7 76:40 70
4. FC Baník OstravaOstrava 35 14 7 14 56:48 49
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 35 13 8 14 51:59 47
6. 1. FC SlováckoSlovácko 35 12 8 15 45:56 44