Brněnský kapitán Pavel Zavadil

Brněnský kapitán Pavel Zavadil | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Plzeň se Spartou, to je úplně jiná kvalita, uznal brněnský Zavadil

• 20
Před dvěma týdny dostali čtyři góly v Plzni, v neděli brněnští fotbalisté inkasovali stejný počet branek také na Spartě. „Tyhle dva týmy, to je úplně jiná kvalita,“ uznal kapitán Pavel Zavadil, když mezi posledními vyšel po porážce 0:4 z kabiny.

Odpovídá výsledek tomu, co se dělo na hřišti?
Myslím, že jo. Sparta hrála velmi dobře a vítězství si zasloužila.

Před prvním gólem jste se zlobil, že rozhodčí otočili aut.
Šel jsem do skluzu a míč jsem netečoval. Měli jsme házet aut, ale rozhodčí to viděl jinak. Škoda, že potom z toho byl gól... Takový je někdy fotbal, každý dělá chyby.

Byl to zlomový moment?
Ne, zlomem bylo to, že jsme v prvním poločase nepokryli dvě sparťanské standardky. Dostali jsme úplně zbytečně dva góly. Přitom každý z nás ví, jaké úkoly má plnit a koho hlídat.

Větší šanci jste si vytvořili jen na začátku zápasu.
Prvních deset minut bylo dobrých. Dostali jsme se do brejku, který jsme mohli vyřešit jinak. Ani Sparta kromě těch dvou standardek šance neměla, ale ve druhém poločase už mohla přidat víc gólů.

Čtyři góly jste nedávno dostali i od Plzně.
Řekněme si to na rovinu. Plzeň a Sparta, to je úplně jiná kvalita. Na hřišti je to cítit. Ještě se s nimi dá uhrát něco doma, ale u nich je to hodně těžké.

Brno má daleko k pohárovým i sestupovým příčkám. O co v těch zbylých pěti kolech budete hrát?
Každý zápas hrajeme o svoje jméno a peníze. Máme před sebou pět kol a všechno normálně funguje jako každý týden. Že bychom byli bez motivace? To vůbec ne!