Momentka ze zápasu Dukly Praha proti nováčkovi nejvyšší soutěže Karviné.

Momentka ze zápasu Dukly Praha proti nováčkovi nejvyšší soutěže Karviné. | foto: ČTK

Karviná - Dukla 2:1, Laštůvka chytil šanci a domácí hned dali druhý gól

• 3
Karviná navázala na minulé překvapivé vítězství v Mladé Boleslavi a ve 4. kole první ligy si poradila s pražskou Duklou rovněž v poměru 2:1. První gól padl krátce po půli, druhý těsně před koncem. Hosté pak ještě snížili.

Karviná na úvod ligy dostala pět branek v Jablonci, ale od té doby boduje. Remíza s Brnem, výhra v Boleslavi a teď další triumf.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Do vedení ji poslal stoper Dreksa krátce po půli, když hlavičkoval po centru z rohu. Souboj se lámal chvíli před koncem, domácí gólman Laštůvka zlikvidovall šanci Hanouskovi a z protiútoku se trefil střídající Galuška.

Hanousek pak v další šanci sice Laštůvku překonal, ale čas na vyrovnání už hosté neměli.

„Dukla byla silnější s míčem, ale my jsme ani aspiraci na souboj v držení míče neměli. Věděli jsme, že na její straně je větší fotbalová kvalita. Chtěli jsme to nahradit jinými zbraněmi, ale to se nám v první půli nedařilo. Byla tam pasivita, nevypracovali jsem si skoro žádné brejkové situace. Druhá půle už byla lepší, pomohla nám branka a to, že Dukla více otevřela hru,“ řekl karvinský kouč Jozef Weber.

Déle než půlhodiny zápas nic zajímavého nenabídl. Karviná zvolila zajištěnou obranu a Dukla dlouho nenacházela účinnou zbraň. Až v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu hosté zásluhou hbitého Beauguela několikrát rozpletli karvinskou defenzívu. Beauguel se dokonce ve 41. minutě efektně přes hlavu trefil i do sítě, ale rozhodčí zřejmě zapískal faul spoluhráče Tetoura, který mu míč poslal hlavou na malé vápno.

Minutu před půlí už bylo všechno v souladu s regulemi. Olayinka proklouzl sám před karvinskou branku, ale Laštůvka zlikvidoval jeho gólovou střelu i následující Beauguelovu dorážku.

Domácí hráli vyloženě na brejky a jak plynul čas, jejich taktika byla stále účinnější. Osudová se hostům stala standardní situace z 56. minuty. Po rohovém kopu Budínského nezachytili náběh Dreksy, který se střemhlav vrhl po míči a v letu ho hlavou nechytatelně poslal k tyči.

Dukla tak v závěru musela „bušit do plných“. Domácí se ale mohli spolehnout na Laštůvku, který vyřešil všechny ošemetné situace i nepříjemný pokus Hanouska. Střídající Galuška navíc po jednom z rychlých výpadů do otevřené obrany křížnou ranou k tyči přidal druhý gól.

Pražané už stačili jenom snížit. Hanousek úspěšně napřáhl z dvaceti metrů a připravil tak nejlepšího domácího hráče Laštůvku alespoň o čisté konto.

„Jsme opět zklamaní. Druhé utkání venku, které jsem takhle projeli. Dneska to nemělo takový průběh jako na Slovácku, ale měli jsme více ze hry po celý zápas, bohužel nemáme ani bod. Domácí nás předčili v bojovnosti, povedla se jim standardka, pak byli na koni,“ hodnotil kouč poražených Jaroslav Šilhavý.