ROZPAKY. Ostravští fotbalisté Francis Narh, Derrick Mensah a Dyjan Carlos de Azevedo (zleva) čekají na hrací ploše, poté co byla přerušena hra kvůli výpadku elektrického proudu. | foto: ČTK

Dukla - Ostrava 0:0, nudný souboj poznamenal dlouhý výpadek proudu

• 64
Dlouhé přerušení na víc než čtyřicet minut kvůli výpadku proudu, tvrdé zákroky, šest žlutých karet, ale žádný gól. Fotbalová liga na startu nového ročníku přinesla jedno bídné představení. Pražská Dukla v 1. kole remizovala s Ostravou 0:0. V zahajovacím duelu Sparta vyhrála na Bohemians 2:1.

Největší vzrušení nudného zápasu přinesla 54. minuta, kdy na Julisce vypadl proud, světla zhasla a víc než čtyřicet minut se nehrálo.

Pokud by se poruchu odstranit nepodařilo, sudí by zápas předčasně ukončil. Jelikož situaci neovlivnil ani jeden tým, s největší pravděpodobností by se  utkání opakovalo, případně by se dohrávaly zbývající minuty.

Baník podobnou situaci zažil před rokem, když hrál svůj zahajovací zápas na Slavii. V 70. minutě za stavu 1:1 došlo rovněž k výpadku proudu. Závadu se brzy podařilo odstranit a po patnácti minutách dal sudí pokyn ke hře.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Utkání bylo od prvních minut oťukáváním, hrálo se hlavně v poli a do šancí se nikdo nedostával. Takže ani střelecké pokusy se neobjevovaly. Hosté z Ostravy byli přece jen o něco odvážnější, kombinovali na polovině soupeře, ale to bylo všechno.

Ve 27. minutě se odhodlal ke střele z dálky domácí Juroška, ale míč šel hodně nad.

Hosté potom přidali už třetí roh, ale ani to neznamenalo brankovou příležitost. Stejně jako dva předchozí. Hra se na chvílí přestěhovala na polovinu hostí, ale výsledkem byla jen žlutá karta pro domácího Čajiče, který poslal míč na tréninkové hřiště. Ze vzteku, že z vyložené šance nastřelil jen břevno.

To Nash měl na druhé straně ve 36. minutě taky smůlu, když z úhlu mířil jen do boční sítě. Naproti Čajičovi však jen zlostně mávl rukama. O chvíli později mu však gólovou střelu stačil srazit Vorel.

Šanci ke skórování měl před přestávkou domácí Juroška, jenže brankář Pavlenka jeho střelu vyrazil na roh, který však domácí nevyužili...

Hosté začali druhý poločas nadějně, do šance se dostal Nash, ale jeho pokus skončil na břevnu. Dál se hrálo opatrně, nikdo se nechtěl dopustit osudové chyby. Ostrava však byla odvážnější.

Po deseti minutách však umělé osvělení vypovědělo službu a zápas byl samozřejmě přerušen.

Hráči obou týmů zůstali na hrací ploše v naději, že se vše otočí k lepšímu. Po půlhodině svítily čtyři reflektory na jenom stožáru. Čtyři z celkem šestadevadesáti. Postupně se přidal druhý stožár, třetí a nakonec i čtvrtý.

Zápas pokračoval po více než čtyřiceti minutách, svítilo 27 z 96 reflektorů.

Hrálo se opatrně, nikdo se nepouštěl do dobrodružství a tak nebylo divu, že se už žádné šance neobjevily. Přesto se při střřele Kukece musel Chudý hodně natáhnout, aby míč vytlačil na roh.

"Jsem částečně spokojený. V první půli jsme hráli tak, jak jsme chtěli hrát, jen tomu chybí gólové vyjádření. Na vyloženější šance to bylo asi 3:1 pro nás, ale bohužel i tu největší šanci - Čajičovu hlavičku - Pavlenka vynikajícím zákrokem zneškodnil. Druhý poločas jsme už nehráli tak dobře," řekl domácí kouč Luboš Kozel.

"V prvním poločase jsme byli pod tlakem. Měli jsme štěstí, že jsme neinkasovali. Pavlenka tam chytil vyloženou šanci. Ve druhém poločase jsme se trochu zvedli, dokázali jsme víc kombinovat. Chyběl nám rychlejší přechod, přesnější kombinace. Ale na druhém poločase se dá stavět dál. Bod venku se pro nás počítá," zhodnotil zápas ostravský trenér Tomáš Bernady.