Fotbalistky Sparty se radují z gólu proti Glasgow City.

Fotbalistky Sparty se radují z gólu proti Glasgow City. | foto: ČTK

Sparťanské fotbalistky vstoupily do Ligy mistryň výhrou nad Glasgowem

• 2
Fotbalistky Sparty v úvodním zápase prvního kola Ligy mistryň porazily na chomutovském hřišti Glasgow City 2:1. Góly Pražanek vstřelily v prvním poločase Lucie Martínková a Anna Dlasková. Odveta ve Skotsku se hraje za týden.

Sparťanky otevřely skóre ve 34. minutě, kdy se po závaru zblízka prosadila Martínková. Za sedm minut Dlasková zvýšila výstavní ranou pod břevno.

Týmu z Glasgowa se povedl začátek druhé půle a v 51. minutě snížila další povedenou střelou Wojciková. Domácí hráčky si hlavně v závěru vytvořily několik velkých šancí, ale žádnou už neproměnily.

Nicole Loren Robertsonová (vlevo) z Glasgowa v souboji s Hanou Sloupovou, brankářkou Sparty

Druhý český zástupce v elitní ženské soutěži Slavia Praha se ve čtvrtek od 14 hodin představí na hřišti Fiorentiny.

AC Sparta Praha - Glasgow City 2:1 (2:0)

Branky: 34. Martínková, 41. Dlasková - 51. Wojciková. Rozhodčí: Urbanová – Kulcsárová, Baráthová (HUN). ŽK:82. Chlastáková - 68. Wyneová.

AC Sparta Praha Sloupová – Vyštejnová, Bertholdová (C), Odehnalová, Dlasková – Pochmanová, Sonntagová, Stárová (67. Bužková) – Ringelová (90+4. Ondrušová), L. Martínková, Chlastáková (88. Nepokojová).

Glasgow City Alexanderová – Wyneová, Lauderová (78. Foleyová), Clarková, Loweová – Rossová (C) – Colvillová (78. Shineová), Crichtonová, Wojciková – Fultonová (46. Tolandová), Robertsonová (46. Davidsonová).