To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a u dalšího onlajnu na viděnou!

Liberec se nakonec po výhře 3:1 raduje z postupu do dalšího kola MOL Cupu. Po prvním poločase vypadalo, že Slovan potvrdí roli favorita, když ho do vedení poslal Michal Faško. Ovšem v úvodu druhé půle se prosadil Josef Bazal a bylo srovnáno. Zápas šel až do prodloužení, v němž se prosadil Martin Koscelník a pojišťovací branku přidal Imad Rondić.

120

Konec zápasu.

Sestava FC Slovan Liberec
Knobloch – Fukala, Purzitidis, Chaluš, Mikula – Cancola (69. Rabušic), Faško (82. Michal), Mara (110. Černický) – Nečas (57. Koscelník), Csáno (57. Rondić), Šulc (69. Pešek)<br /> Náhradníci: Nguyen – Koscelník, Černický, Michal, Pešek, Rabušic, Rondić

Sestava FK Viktoria Žižkov
Švenger – Řezáč, Prebsl, Pudil, Auer – Sixta (77. Skopec), Súkenník – Diviš (62. Muleme), Batioja, Bazal (62. Nabiyev) – Mashike (86. Pázler)<br /> Náhradníci: Hrubeš – Muleme, Skopec, Hušek, Pázler, Nabiyev, Bezdička

120

Vypadá to, že již další branku v utkání neuvidíme. Obrana Liberce je kompaktní.

119

Ještě jeden roh Žižkova, který je v posledních minutách častěji na míči.

117

I Slovan měl teď sérii rohových kopů, ale stejně jako soupeř ani on stav utkání nezměnil.

116

Rabušic se z velkého úhlu odhodlal ke střele, na řadu přišel další rohový kop.

115

Následovala série tří rohových kopů. Ani jeden gól nepřinesl.

114

Pázler se dostal ke střele, ovšem tu zblokoval ve skluzu Chaluš, následuje roh Žižkova.

112

Už to vypadalo, že Rondić půjde sám na brankáře, ale balón se mu zadrhl a musel nahrávat na Rabušice. Jeho tečovaný pokus jen tak tak vyrazil Švenger.

111

Pešek si nedokázal poradit s Řezáčem a ztratil balón.

110

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mara, přichází Černický.

109

Žižkov má teď častěji míč na kopačkách, Liberec začal více bránit.

108

Žižkov se dokázal prodrat přes pravou stranu do vápna, narazil na Chaluše, který dokázal odkopnout pryč.

106

Rondićův centr byl přetažený, přesto ho dokázal Pešek zkrotit, následná šance ale ztroskotala na obraně hostů.

106

Začalo druhé prodloužení.

105

První prodloužení skončilo.

105

Žižkov chvíli kombinoval, ale Súkenník přišel o balón.

103

Balón za obranou si našel Rabušic, který posunul na Rondiće, ovšem tomu se míč zastavil a ztratil tak slibnou pozici.

102

Nyní od branky odkopává Švenger.

100

Žižkov se snaží ještě s utkáním něco udělat, ale obrana domácích je útoky hostujících připravená.

98

Liberec právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se míč dostal zpátky do vápna a ve změti těl se dokázal prosadit IMAD RONDIĆ, stav utkání je 3:1.

97

Tentokrát byl Rabušic načapán v ofsajdovém postavení.

96

Rabušic si krásně naběhl za obranu a nebezpečně zakončoval. Míč z brankové čáry vykopl jeden z obránců!

95

Rohový kop Žižkova Knobloch vyboxoval.

93

Slovan hned v prodloužení rychle udeřil. Pešek si vytvořil volný prostor a poslal načechraný centr na MARTINA KOSCELNÍKA. Ten se nemýlil a posílá domácí do vedení.

91

Rabušic se hnal sám na obránce, ale asistent odmával těsný ofsajd.

91

Začal první poločas prodloužení.

V úvodu druhého poločasu srovnal Josef Bazal a Liberec nedokázal využít své příležitosti. Následovat bude prodloužení 2x15 minut.

90+5

Druhý poločas skončil.

90+5

Dlouhý centr na zadní tyči Rabušic nedokázal proměnit.

90+4

Ještě jeden roh bude mít k dispozici Liberec.

90+3

Slovan na konci zvyšuje obrátky. Z voleje střílel Koscelník, Švenger vytáhl další skvělý zákrok.

90+2

Příležitost na konci zápasu měl Michal. Po přízemním centru Peška střílel ve vápně, ale Švenger dokázal situaci vyřešit jistým zákrokem.

90
Karty

Rondić hrál vysokou nohou a Žižkov bude mít jednu z posledních šancí na útok.

89

Koscelník přetáhl centr a Rabušic na něj nedosáhl.

88

Ve vápně se dostal ke střele z otočky Pázler, ale Chaluš ho dokázal uhlídat.

87

Stav stále nerozhodný 1:1, do konce utkání zbývá pár minut, uvidíme prodloužení?

86

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Mashike, přichází Pázler.

85

Batioja trefil zeď a i na podruhé byl jeho pokus zblokován. Liberec tuto situaci zvládl.

84

Jeden ze stoperů Slovanu zahrál rukou a Žižkov má obrovskou příležitost, těsně za vápnem rozehrají standardní situaci.

83

Rohový kop Žižkova a následná střela zpoza šestnáctky nepřinesla další branku utkání.

82

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Faško, přichází Michal.

81

Žižkov na chvíli dostal Liberec pod tlak, ale střela z vápna trefila jen boční síť.

80

Liberec si poradil s útočnou příležitostí Žižkova. Vykopává Knobloch.

77

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Sixta, přichází Skopec.

76

Rabušic dokázal vybojovat další roh pro Slovan, který zakončil střelou zpoza vápna Mara. Obrana jeho pokus zablokovala.

75

Liberec má ve druhém poločase až na pár úvodních minut navrch. Kontroluje hru a vytváří si nebezpečné „pološance“, ovšem Žižkovští pozorně brání a čekají na brejkové situace.

74

Další z centrů Liberce dokázala Viktoria Žižkov odvrátit do bezpečí.

72

Ke střele z dálky se odhodlal Sixta, ale Knoblocha neohrozil.

71

Rabušic převzal míč od Peška, ale praporek sudího vyletěl nahoru a byl odmáván ofsajd.

70

Centr Koscelníka spoluhráče nenašel. Švenger si na něj počíhal.

69

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Cancola, přichází Rabušic.

69

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Šulc, přichází Pešek.

68

Po rohovém kopu se do rychlého brejku hnal Žižkov. Ale celou akci zbrzdil a přišel o balón.

67

Šulc si nabíhal za obranu a snažil se vyslat další nepříjemný centr. Řezáč odvrátil na roh.

66

Liberec po ztrátě míče aktivně napadá a Žižkov nemá příliš času na rozmýšlení.

65

Rondić si ve vápně pomohl rukama více, než je dovoleno. Rozhodčí odpískal faul a rozehrávat bude brankář Žižkova.

64

Liberec zakládá další útočnou akci, znovu přes Mikulu se Šulcem.

63

Velká šance Liberce, Šulc využil volného prostoru na křídle a utekl bránícím hráčům. Následně vyslal centr, který dokázal ještě tečovat ve vápně Faško, jenom těsně netrefil branku Švengera.

62

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Diviš, přichází Muleme.

62

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Bazal, přichází Nabiyev.

61

MIkula si poradil v souboji se Súkenníkem a vybojoval míč pro svoje mužstvo.

60

Rondić svojí aktivitou vybojoval další rohový kop. Liberec má momentálně více ze hry.

59

Faško se snažil prostrčit nahrávku na Rondiće, neúspěšně.

58

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Nečas, přichází Koscelník.

57

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Csáno, přichází Rondić.

57

Csáno zůstal po rohovém kopu na zemi a musel být ošetřován.

56

Faško se napřáhl ke střele po nahrávce Nečase, míč proletěl po teči jednoho z bránících hráčů těsně kolem levé tyče.

55

Nečas aktivním napadáním získal míč a Slovan se snaží rychle odpovědět.

52

Žižkov právě vstřelil branku!
Na centr Diviše si naskočil na zadní tyči osamocený JOSEF BAZAL, Knoblochovi nedal šanci a srovnal na 1:1

52

Šulcův centr nikoho z libereckých fotbalistů nenašel, akci zakládá Pudil.

50

Mashike byl ve středu faulován Purzitidisem, následný balón za obranu zkrotil Knobloch.

49

Cancola nepřesně sklepl na Fukalu.

48

Žižkovští zahrávali zajímavou standardní situaci, ale obrana Liberce to zvládla.

47

Žižkov se hnal do útoku, ale akci zastavila ruka jednoho z ofenzivních hráčů hostů.

46

Obě sestavy nastoupily beze změn.

46

Začal druhý poločas.

Celky se již vracejí na hřiště a za malou chvíli začne druhý poločas.

V úvodních třiceti minutách jsme viděli vyrovnané utkání, poté začal přebírat otěže zápasu domácí Liberec. Slovan se dočkal i úvodní branky, kterou vstřelil ve 44. minutě Faško. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0.

45+1

První poločas skončil.

45+1

U míče je znovu Liberec, který v závěru půle Žižkovu nedává příliš šancí.

45

Následuje jednominutové nastavení.

44

Slovan se přeci jenom dočkal branky do konce poločasu. MICHAL FAŠKO si naběhl na centr Purzitidise za obranu a propálil Švengera po zemi.

42

Žižkov se dokázal na moment vymanit z tlaku Liberce, ale v útočném snažení neuspěl.

40

Mara se rozhodl přenést hru na druhou stranu, následoval centr za obranu, avšak Csáno na ni nedosáhl.

39

Slovan Liberec v posledních minutách zvýšil aktivitu a svému soupeři nedává příliš prostoru.

38

Ani tentokrát se skóre nemění, obrana Žižkova je pozorná.

38

Slovan dokázal vybojovat další roh utkání, dočkáme se úvodní branky?

37

Stav stále 0:0, ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit gólovou příležitost.

35

Stejný hráč nyní vystihl přihrávku Žižkovských a založil nebezpečnou šanci, kterou nedokázal zakončit Šulc.

34

Na zemi zůstál po hlavičkovém souboji Mara a hra byla na chvíli přerušena.

33

Chaluš si poradil s dalším vysokým nákopem do vápna.

32

Pěkná patička Cancoly nenašla Šulce, přesto u míče stále domácí.

31

Faško se snažil vybojovat roh, ale na Auera nevyzrál. Mashike byl znovu načapán v ofsajdovém postavení.

30

Balón na kopačkách libereckých fotbalistů.

29

Slovan zakládá akci až od kapitána Mikuly.

28

Šulcův centr si hledal Csáno, jen těsně nedosáhl.

27

Rozhodčí udělil pokyn k pokračování utkání, vypadá to, že Pudil bude v pořádku.

26

Hra je přerušena, po souboji zůstal na zemi ležet Pudil.

26

Bazal nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, následně si vylámal zuby i Auer.

25

Vysoký centr odhlavičkoval Mara a Slovan se zmocnil míče.

25

Žižkov se nyní chystá k rozehrávce volného přímého kopu.

24

Faškův centr několikrát poskočil ve vápně, nakonec ho Švenger zkrotil a rozehrál rychlý útok.

23

Slovan se snažil rychle přenést hru na půli hostí a vybojoval další roh.

22

Bazal nadvakrát dokázal zpracovat míč a udržel balón na kopačkách Žižkovských.

21

Slovan nyní kombinuje u pokutového území Žižkova. Ale nakonec po útočném faulu přišel o balón.

20

Centr Šulce prolétl až na Fukalu, který nabíhal z druhé vlny. Ale liberecký bek byl zblokován a branku soupeře nedokázal ohrozit.

19

Centr adresovaný Mashikemu odvrátil včas Purzitidis.

18

Dnešnímu utkání přihlíží za plotem i několik fanoušků, kteří se snaží povzbudit hráče na hřišti.

17

Míč prolétl pokutovým územím, aniž by našel někoho z útočících hráčů Liberce.

16

Slovan bude zahrávat první rohový kop utkání.

16

Po rychlé kombinaci střílel Mashike, ale Knobloch byl připraven. Následně byl odmáván ofsajd.

15

Faško si po pěkné nahrávce Šulce vedl míč do pokutového území, ale předkopl si ho a ztratil.

14

Obě mužstva nyní svádějí boj o střed hřiště.

13

Za obranu si nabíhal Bazal, odhodlal se ke střele, ale ta se mu příliš nepovedla a skončila v zámezí.

12

Fukala ztratil míč, aut vhazují Žižkovští.

11

Centr Batiojy z levé strany dokázal Knobloch lapit ze vzduchu,

10

Faško si počínal v souboji nedovoleně, rozehrává Pudil.

9

Balón vypíchl Mashikemu Chaluš, útočná akce Žižkova tedy ztroskotala.

8

Csáno se prodíral do vápna, ale obrana si poradila a vykopává Švenger.

7

Úvodní minuty jsou opatrné, je vidět, že hráči se srovnávají se zimními podmínkami a umělým povrchem.

6

Ovšem po nepřesné přihrávce má míč znovu v moci Liberec.

6

Cancola fauloval a ke kombinaci má prostor Žižkov.

4

Liberec nedává soupeři příliš prostoru, aktivně napadá a presuje vysoko na polovině Žižkova.

3

Rozehrávku volného kopu po faulu jednoho z hostujících hráčů obstaral Purzitidis. Následovaly dva centry do vápna Žižkova, ani jeden ofenzivní hráče nenašel.

2

Míč drží Liberec po chybné přihrávce Diviše.

1

Výkop utkání obstaral Slovan, hned s prvním centrem si Švenger poradil.

1

Utkání právě začalo.

Domácí Slovan hraje v modrých dresech, zatímco Viktoria Žižkov v červenobílé kombinaci.

Oba celky již pomalu přicházejí na hřiště.

Úvodní sestavy:

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Purzitidis, Chaluš, Mikula – Cancola, Faško, Mara – Nečas, Csáno, Šulc
Náhradníci: Nguyen – Koscelník, Černický, Michal, Pešek, Rabušic, Rondić

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč, Prebsl, Pudil, Auer – Sixta, Súkenník – Diviš, Batioja, Bazal – Mashike
Náhradníci: Hrubeš – Muleme, Skopec, Hušek, Pázler, Nabiyev, Bezdička.

Dobré odpoledne, vítám Vás u zápasu MOL Cupu, ve kterém se střetne FC Slovan Liberec proti FK Viktoria Žižkov.

FC Slovan Liberec

Slovan se na „domácí půdě“ představí po dlouhých třech týdnech, kdy na úvod jarní fáze přivítal pražskou Bohemku (1:1). V následujících třech venkovních utkáních dvakrát zvítězil, když sestřelil třemi brankami brněnskou Zbrojovku (3:0) a pak dvakrát skóroval na půdě Plzně (2:0). Naopak nestačil na Baník, když ve Vítkovicích padl 0:1.

Právě v Ostravě se vykartoval krajní záložník Jhon Mosquera, který bude týmu po rozhodnutí disciplinární komise chybět ve druhém ze třech utkání. Mezi nejproduktivnější hráče libereckého mužstva patří Michael Rabušic se sedmi brankami, tři asistence zaznamenal Jakub Pešek a pět čistých kont vychytal Filip Nguyen.

V posledních šesti ročnících poháru Slovan dosáhl čtyřikrát na čtvrtfinále, dvakrát se dostal až do finále a v sezoně 2014/15 dokonce zvítězil. Naposledy v soutěži zaznamenal kladné skóre 13:6. V aktuální sezoně si vítěz zajistí účast v kvalifikaci Evropské ligy, třetí a čtvrtý celek ligové tabulky si zahrají nově vzniklou Evropskou konferenční ligu.

FK Viktoria Žižkov

Pražané v dosavadním ročníku druhé nejvyšší soutěže šestkrát vyhráli, jednou remizovali a pětkrát padli. Naposledy, ještě na začátku prosince, se rozešli smírně s Jihlavou. Po dlouhé pauze se FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA rozběhne až 13. února, kdy se žižkovský celek znovu střetne s Vysočinou.

Slovan nevzpomíná na poslední vzájemnou pohárovou bitvu zrovna v dobrém, během září 2013 zvítězila Viktoria ve třetím kole poháru po penaltách a pokračovala tak v soutěži dál. Liberecké mužstvo nestačilo na pražského soka ani během sezony 2005/2006, kdy rovněž ve třetím kole padlo 3:4 a dokonce ani v osmifinále sezóny 2000/2001, když prohrálo 1:3.

Nepříznivou bilanci se hráči trenéra Pavla Hoftycha budou snažit prolomit letos, do soutěže netradičně vstupují kvůli účasti v Evropské lize až během jarní fáze sezony. Naposledy si Slovan zahrál finále, když padl s pražskou Spartou pod Ještědem 1:2 přesto, že vedl po brance Jakuba Peška.

Žižkovští sehráli během zimní pauzy dvě přátelská utkání. V obou shodně podlehli Teplicím a Vlašimi 0:1. Na soupisce pražského celku je zároveň možné najít řadu bývalých Slovaňáků, defenzivu posílil zkušený Daniel Pudil, který naposledy působil v Mladé Boleslavi, dále figurují v kádru záložníci David Sixta a Igor Súkenník i útočníci Jan Pázler s již zmiňovaným Elvisem Mashikem.

Dobrý den, vítám vás u šestnáctifinále MOL Cupu, ve kterém se utká FC Slovan Liberec a FK Viktoria Žižkov. Zápas se měl hrát již ve středu, ale vzhledem k nepříznivému počasí, které panuje v Liberci byl přesunut na čtvrtek a odehraje se na umělé trávě Sokolu Doubí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.