GÓL! Luis Suárez překováná anglického brankáře.

GÓL! Luis Suárez překováná anglického brankáře. | foto: AP

Uruguay - Anglie 2:1, Suárez poslal Albion na pokraj vyřazení

• 185
Sao Paulo (Od našeho zpravodaje) - Po Španělech nejspíš opustí mistrovství světa velmi brzy další slavný tým. Také fotbalisté Anglie prohráli i svůj druhý zápas, po Itálii podlehli Uruguayi 1:2 a na postup do osmifinále mají už jen titěrnou šanci.

Angličany sestřelil muž, kterého moc dobře znají. Oba góly jihoamerického týmu dal liverpoolský útočník Luis Suárez, který před zápasem hlásil: „Vím, jaké mají v defenzivě slabiny.“ Jak vidno, nebyly to plané řeči.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Nejlepší střelec uplynulého ročníku Premier League poprvé rozesmutnil pět spoluhráčů z Liverpoolu v 39. minutě. Uruguay běžela do protiútoku, který vypadal zdánlivě nevinně - útočníci Cavani se Suárezem proti přesile Angličanů.

Jenže Cavani poslal parťákovi ideální centr, stoper Jagielka na míč nedosáhl a Suárez hlavičkoval do protipohybu gólmana Harta.

Podruhé se uruguayský zabiják, jenž první duel s Kostarikou po operaci kolena raději ještě vynechal, trefil pět minut před koncem, když se až k němu dostal odkop brankáře Muslery.

Tři hvězdy zápasu

1. Suárez (U)
2. Rooney (A)
3. Cavani (U)

Znovu tak srazil naděje Albionu, který po vyrovnávacím gólu Wayna Rooneyho v 75. minutě začal doufat. Obzvlášť když útočník Manchesteru United konečně zlomil prokletí: v předchozích devíti zápasech na světovém šampionátu vyšel střelecky naprázdno a také proti Uruguayi dlouho neměl štěstí.

V prvním poločase pálil z přímého kopu těsně vedle a pak po krásném centru Gerrarda ze standardní situace trefil hlavou z metru spojnici. Po přestávce zase zblízka levačkou vystřelil do Muslery.

Chvíle obrovského zadostiučinění nadešla čtvrthodinu před koncem. Na pravé straně se parádně uvolnil bek Johnson a připravil Rooneymu příležitost, která už nešla spálit. Suárez však prožíval ještě šťastnější večer.

Tým trenéra Roye Hodgsona si přitom v Sao Paulu nevedl špatně. Kromě několika pasáží, v nichž si soupeř vytvořil tlak, měli Angličané hru pod kontrolou, víc stříleli a drželi míč.

Během úvodní půlhodiny však i švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic viděl víc šancí Uruguaye.

Nejprve zkoušel Suárez překvapit Harta přímo z rohu, poté stříleli kousek nad břevno Rodríguez a Cavani.

V úvodu druhé půle zahrozil opět Cavani, po Rooneyho vyrovnávacím gólu zase Sturridge. Poslední slovo měl ovšem uruguayský hrdina s devítkou na zádech.

Jeho mužstvo má nyní tři body stejně jako Itálie s Kostarikou, které čeká vzájemný duel v pátek. Anglie je na nule a případný bodový zisk Kostariky by jí dal už před třetím, posledním zápasem skupiny D jistotu vyřazení. Jinak bude mít bídně hrající Steven Gerrard a spol. ještě teoretickou šanci.