NĚMECKÁ RADOST. Němečtí fotbalisté se radují z jasného vítězství.

NĚMECKÁ RADOST. Němečtí fotbalisté se radují z jasného vítězství. | foto: Schalk van ZuydamAP

Hrálo se jen na jednu branku, favorit soupeře zničil: Německo - Austrálie 4:0

• 203
Němečtí fotbalisté si ve svém prvním vystoupení na mistrovství světa v Jižní Africe s chutí zastříleli. Ve skupině D čtyřmi góly zničili Austrálii, která navíc dohrávala bez vyloučeného Cahilla.

Ten, kdo si stěžoval, že dosavadní zápasy na šampionátu byly nudné, si konečně přišel na své. Němci svého soupeře znemožnili a hlavně ve druhém poločase se vlastně hrálo jen na jednu branku.

Odměnou Němcům bylo jasné vítězství 4:0, které je posunulo na první místo ve skupině D.

"Tohle vítězství je pro nás opravdu důležité, protože nám dodá spoustu sebevědomí," pochvaloval si německý trenér Löw. "Hráli jsme dobře, ale musíme být obezřetní, protože tohle byl zatím jen začátek."

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jako by absence klíčového záložníka Ballacka, kterého na mistrovství nepustil zraněný kotník, vůbec nevadila. Už po půl hodině Německo vedlo 2:0. Nejdřív se v 8. minutě trefil Podolski, ve 27. minutě pojistil vedení Klose.

A po přestávce galapředstavení úřadujících evropských vicemistrů pokračovalo. Na tříbrankový rozdíl zvýšil Müller a konečnou podobu dal výsledku naturalizovaný Brazilec Cacau.

V té době už ale Australané hráli v deseti. Mexický rozhodčí Rodriguez totiž v 56. minutě vyloučil Cahilla, i když se zdálo, že červená karta byla v tomto případě přísná.

DAL JSEM HO. Německý střelec Klose se raduje z gólu, který právě vstřelil.

DAL JSEM HO. Německý střelec Klose se raduje z gólu, který právě vstřelil. Na světových šampionátech vstřelil už jedenáctou branku.

Ale pěkně popořádku...

I když v 8. minutě Australané signalizovali ofsajd, rozhodčí německou akci pustili. Müller tak mohl najít volného Podolského, jenž napálil míč pod břevno. Gólman Schwarzer se sice na balón sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.

O devatenáct minut později vedli Němci už 2:0. Po centru zprava se Klose dostal k míči dřív než Schwarzer a doklepl míč do sítě. Na jeho třetím světovém šampionátu to pro něj byla už jedenáctá branka. V historické tabulce se vyšvihl na dělené páté místo.

I když se po poločase Australané zlepšili, zápas se rychle vrátil do zaběhnutých kolejí. Nejdřív se zlobili, že měli kopat penaltu poté, co Mertesackera trefil ve vápně míč do ruky, a potom naříkali na vyloučení Cahilla. Útočník Evertonu viděl červenou kartu za zákrok na Schweinsteigera.

A tak se začalo hrát jen na jednu branku. Tu australskou.

V 68, minutě ukázal zasekávačku Müller a s domocí tyče vstřelil třetí gól. Za další dvě minuty pečetil výsledek Cacau, jenž byl v tu chvíli na hřišti sotva minutku.

Zbytek utkání už se jen dohrával. Němci schopně kombinovali a Australané jen bezmocně sledovali, jak mezi nimi putuje míč. Nakonec měli štěstí, že nedostali ještě větší příděl.

"Tohle nebyl náš den," mrzelo australského trenéra Pima Verbeek. "Sportovně musíme uznat, že Německo bylo lepší, a nezbývá než veřit, že vyhraje zbylé dva zápasy, abychom postoupili ze skupiny."