Němec Mats Hummels si vstřelil vlastní gól.

Němec Mats Hummels si vstřelil vlastní gól. | foto: AP

Francie - Německo 1:0, rozhodl Hummelsův vlastňák. Góly z ofsajdu rušilo video

• 373
Fotbalistům Francie se v úterý náramně povedl vstup do Eura 2021, v Mnichově porazili Německo 1:0. Jediný gól zápasu skupiny F vstřelil německý obránce Mats Hummels, jenže do vlastní brány. Později se prosadili také Francouzi Mbappé a Benzema, jejich góly ovšem odvolalo video kvůli ofsajdům.

Těsně před začátkem zápasu přistál na hřišti ekologický aktivista z hnutí Greenpeace na padáku opatřeném motorem a s výzvou automobilce VolksWagen k ukončení využívání nafty. Přes krkolomný dopad aktivista začátek zápasu nezpozdil.

ONLINE: Francie - Německo 1:0

podrobná reportáž

Když přišel čas na fotbal, duel dvou velmocí začal bavit. V 17. minutě se ve velké šanci ocitl Mbappé, ale Neuera zblízka nepřekonal. Podařilo se to až Hummelsovi o chvíli později. Německý obránce si po Hernándezově nahrávce nešikovně a nešťastně vstřelil vlastní gól a poslal Francouze do vedení.

Němci se v úvodním dějství k přímému ohrožení gólmana Llorise nedostali, Gündogan vypálil z šestnáctky vedle.

Po změně stran skončila střela francouzského záložníka Rabiota na tyči. Vzápětí si Němci vypracovali největší šanci v utkání, jenže Gnabry po Gosensově centru zakončil nad.

Kylian Mbappé a další Francouzi si užívají vítězství na Euru 2021.

V 66. minutě si Mbappé pohrál s německými obránci a zvýšil na 2:0, kvůli ofsajdu však jeho trefa neplatila.

To samé se Francii přihodilo o necelých 20 minut později. Tentokrát rozhodčí upřeli radost Benzemovi, který se před Euro dostal do nominace trenéra Didiera Deschampse poprvé od podzimu 2015.

Finalisté posledního Eura neprohráli s Německem pošesté za sebou. Německé fotbalisty zdolali Francouzi na evropském šampionátu i podruhé po semifinálové výhře 2:0 před pěti lety.

Další zápasy čekají oba týmy v sobotu. Francie se představí v Budapešti proti domácímu Maďarsku, které dnes vstoupilo do turnaje prohrou 0:3 s obhájcem titulu Portugalskem. Právě s ním se Němci utkají v bavorské metropoli.