Trenér španělských fotbalistů Vincente del Bosque během utkání mistrovství Evropy proti Česku. | foto: Reuters

Ulevilo se mi, přiznal španělský kouč Del Bosque po výhře nad Českem

  • 53
Toulouse (Od našeho zpravodaje) - Španělští fotbalisté rozhodli o výhře 1:0 nad Českem až v 87. minutě, ale jejich trenér Vicente del Bosque se tvářil pořád stejně. I na tiskové konferenci měl lehce zachmuřený výraz, byť přiznal: „Ale ano, samozřejmě jsem si oddechl.“

Měli jste velkou převahu, ale gól ne a ne vstřelit. Ulevilo se vám hodně, když jste o výhře 1:0 v závěru rozhodli?
Důležité byly dvě věci - to, že jsme vyhráli a že jsme dominovali celý zápas. Nenechali jsme hru ovládnout soupeřem. Naším cílem je skončit ve skupině na prvním místě. Takže ano, samozřejmě, ulevilo se mi, protože výhra je lepší než remíza.

Fotogalerie

Španělsko - Česko 1:0

Myslíte, že proti vám budou soupeři bránit jako v prvním zápase Češi?
Důležité je, abychom v těch zápasech hru ovládali. To se nám v pondělí proti Česku povedlo a nakonec jsme se v závěru dočkali i toho důležitého gólu.

Hráčem zápasu byl vyhlášen Andrés Iniesta. Co na jeho výkon říkáte?
Hrál skvěle, ale já nechci vyzdvihovat jednotlivce. Na trávník se dostalo čtrnáct fotbalistů, výborně hráli všichni.

Do brány jste poslal Davida de Geu. Jak se velezkušený Iker Casillas vyrovnal s tím, že nechytal?
Iker se chová skvěle, je to výborný člověk. Podporoval tým od začátku až do konce, i když byl jen mezi náhradníky.

Už je otázka brankářů uzavřená? Bude i v dalších zápasech chytat de Gea?
Kdo bude hrát, se vždycky rozhoduje před zápasem. Diskuse jsou ve fotbale důležité a my se budeme bavit o všech pozicích v sestavě, nejen o brankářích.

Lze podle prvních dnů určit, kdo bude na mistrovství patřit mezi největší favority?
Týmy jsou tady vyrovnané. Všimněte si, že většina zápasů skončila rozdílem jednoho gólu - jen Německo vyhrálo o dvě branky. Vážně, úroveň turnaje je na hodně vysoké úrovni.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).