Zlín odčinil prohru a zachránil kouče

Přerov, Zlín - Druholigoví fotbalisté FK Zlín si dokonale poradili s nesnadnou situací. Po šokující domácí porážce od olomoucké rezervy minulý týden zdolali v sobotu v Přerově Ratíškovice 2:0 (1:0) a udrželi se v popředí tabulky. Zlínští fotbalisté hráli také za svého trenéra Páníka, jemuž hrozilo odvolání.

"Celý týden jsme byli pod velkým tlakem, prohra s Olomoucí nadělala paseku. Byla to zbytečná ztráta, vítězstvím nad Ratíškovicemi jsme ji odčinili," řekl útočník Zlína Petr Slončík.

Ze začátku byli hráči nervozní a pustili Ratíškovice do první šance. Hýbner ji však nevyužil, naopak zlínský tým se ujal vedení po gólu Saláka ve 30. minutě. "Šli jsme za vítězstvím. Nejdůležitější bylo, že jsme vstřelili první gól," poznamenal Slončík.

Jak se stalo v posledních kolech tradicí, Zlín znovu hrál přesilovku. V 66. minutě šel předčasně pod sprchy ratíškovický Janoška. Hosté se tentokrát nenechali zaskočit, Lukaštík čtvrt hodiny před koncem rozhodl. "Měli jsme i další šance, naše vítězství mohlo být mnohem výraznější," komentoval utkání Slončík.

Návrat na výsluní může Zlín potvrdit v sobotu doma proti Vítkovicím, kvůli televiznímu přenosu hokeje se hraje už ve 13.30 hodin.