Karvinský útočník Michal Papadopulos se pokouší přelstít brankáře Pardubic...

Karvinský útočník Michal Papadopulos se pokouší přelstít brankáře Pardubic Jiřího Letáčka. | foto: ČTK

Karviná si v zimní lize zvedla sebevědomí výhrou nad Pardubicemi

• 0
Dva týmy, které na úvod vyškolila juniorka ostravského Baníku, se potkaly v rámci zimní Tipsport ligy. Fotbalisté Karviné v souboji prvoligových celků namočených v bitvě o záchranu porazili Pardubice, když otočili skóre na 2:1.

Poslední Karviná dostala v prvním přípravném utkání na jarní část sezony od ostravských mladíků pět gólů (2:5), Pardubice o jeden méně (2:4).

Zimní příprava

program přehledně

Pardubice se ujaly vedení v 51. minutě poté, co si dal obránce Stropek vlastní gól. Karviná, která do druhého poločasu nastoupila v kompletně odlišné sestavě, ale skóre otočila. Nejprve vyrovnal nigerijský záložník Durosinmi a poté rozhodl polský útočník Zych.

„Pro nás je to po té dlouhé době bez vítězství důležitý výsledek. Bylo to i vidět na tvářích hráčů, když šli ze hřiště. Potěšilo mě také, že jsme se po vlastním gólu nesložili a zápas dokázali otočit. V první půli jsme nebyli tak důrazní jako po změně stran. To jsme byli agresivnější a lepší,“ citoval klubový web trenéra Karviné Bohumila Páníka. Jeho svěřenci na podzim v 19 kolech první ligy jako jediní nezvítězili a jsou poslední.

„Stále jsme ve stadiu zkoušení. Výsledek se nám pochopitelně nelíbí, ale náš výkon byl lepší než v minulém utkání. Měli jsme dobré pasáže, bohužel jsme prohráli po gólu, kterému předcházela individuální chyba,“ uvedl pardubický kouč Jiří Krejčí, který je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent.

Pardubice tři dny po duelu s Karvinou odlétají na soustředění do Španělska, jejich soupeř zůstává doma až do 22. ledna a zamíří do Turecka.

Tipsport liga se hraje v pěti čtyřčlenných skupinách, celkový vítěz vzejde z jedné společné tabulky.

MFK Karviná - FK Pardubice 2:1 (0:0)

Branky: 58. Durosinmi, 80. Zych - 51. Stropek. Rozhodčí: Dorušák P..

MFK Karviná 1. pol.: Bajza – Sanneh, Buchta, Uzelac, Šehić – Želizko, Qose – Čmelík, Holík, Chvěja – Papadopulos
2. pol.: Ciupa – Mikuš, Stropek, Kobouri, Bartošák – Jursa, Teplan – Vlachovský, Zych, Siňavskij – Durosinmi

FK Pardubice Boháč – Kostka (46. Halász), Hranáč (46. Čihák), Toml (46. Opluštil), Cadu, Tischler, Rayan (46. Čelůstka), Jirásek (46. Lupač), Kissiedu, Rezek (46. Lee), Novotný (46. Matějka)