Výměna trenéra týmu Příbrami nepomohla

Příbram - Před startem jarní části druhé nejvyšší domácí fotbalové soutěže zněly z příbramského stadionu hlasy o návratu mezi prvoligovou elitu. Jenže to by tým bojující o postup nesměl mít tak tristní bilanci, jakou v začátku sezony má: jediný bod ze tří dosavadních druholigových zápasů, navíc bez vstřelené branky...

Navíc příbramští fotbalisté nedali gól už v pěti po sobě jdoucích druholigových zápasech.

Taková bilance je špatná i pro zachraňující se týmy. Po prohře ve Fulneku a domácí remíze se Sokolovem nyní Příbram padla na hřišti střížkovských Bohemians (0:1).

"My jsme šli do zápasu po malém zemětřesení. V týmu došlo k výměně trenérů, takže jsme se snažili mužstvo především namotivovat. A chtěl bych klukům poděkovat za to, že šli do zápasu bojovně," řekl po utkání nový trenér Příbrami Ivan Pihávek, který vystřídal u mužstva Františka Baráta.

Měl pravdu. Příbram nastoupila do utkání odhodlaně a zpočátku hráče vedoucího týmu soutěže zatlačila do obrany. Jenže žádnou ze šancí nedokázali Středočeši využít. V průběhu poločasu už se hra srovnala a na jeho konci měli navrch domácí.

"O přestávce jsme si řekli, že musíme domácím zabránit v jejich nátlakové hře. To se nepodařilo. Zklamal mě i náš jalový výkon, kterým jsme dali Střížkovu prostor k územní převaze," vyčetl týmu Pihávek.

Do druhého poločasu domácí vlétli, přesto ze svého vytrvalého tlaku vytěžili pouze jedinou branku. David Zoubek rozehrál standardní situaci na zadní tyč a míč k překvapení brankáře prolétl houfem hráčů až do branky.

"Ten míč nemohl vidět," omlouval brankáře Hrušku střížkovský kanonýr Zoubek. "Kluci mi říkali: kopni to dozadu, třeba to propadne." Po inkasované brance už se Příbram k žádné mimořádné šanci nedostala.

Domácí pečlivě bránili a nepouštěli Příbram na svou polovinu. "Sice jsme se snažili vyrovnat, ale už to nešlo. Domácí si za výkon ve druhém poločase výhru zasloužili," zhodnotil Pihávek.