Adam Vlkanova z Hradce Králové centruje v utkání s Ústí nad Orlicí.

Adam Vlkanova z Hradce Králové centruje v utkání s Ústí nad Orlicí. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Snaha upřít nejde, ale chyběla třešnička, řekl hradecký kouč

• 0
Dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu a šli do vedení. Na hřišti soupeře vstřelili víc než jeden gól, což se jim po podzimní výhře v Sokolově (3:1) podařilo teprve podruhé v této sezoně. Přesto fotbalisté Hradce Králové v Třinci nevyhráli, na hřišti sestupem ohroženého týmu uhráli i přes solidní výkon remízu 2:2.

„Bohužel jsme dnes dva body ztratili, i když jsme měli zápas pod kontrolou,“ posteskl si trenér týmu Zdenko Frťala.

Hradec tak po čtvrteční předehrávce zůstává v druholigové tabulce třetí, ale na konci týdne může být všechno jinak, jejich nejbližší pronásledovatelé mají zápasy tohoto kola ještě před sebou. „Snaha nejde upřít, ale chyběla tomu třešnička na dortu v podobě tří bodů,“ komentoval remízu hradecký kouč.

Hradečtí vstoupili do utkání velmi aktivně. Již ve 4. minutě měl zajímavou možnost Vlkanova a domácí obrana se ubránila s vypětím všech sil. O čtyři minuty později zakončoval opět Vlkanova, tentokrát prudkou střelou, gólman Adamuška svůj tým podržel.

Jenomže na druhé straně první vážnější možnost přetavil Třinec ve vedoucí branku. Stalo se tak po rohovém kopu, který skončil na hlavě Dediče, slovenský útočník poslal míč nechytatelně za záda Radima Ottmara. „Kromě standardních situací jsme soupeře k ničemu nepustili,“ posteskl si Frťala.

Hradec byl dál lepší a ve 25. minutě vyrovnal, když se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Šípek. Už za chvíli mohl jít do vedení, ale Kopečný z pěti metrů přestřelil třineckou branku. Plné ruce práce měl třinecký Adamuška i po přímém kopu Kateřiňáka, který pálil jedovatě z třiceti metrů.

Také po přestávce byli hosté lepším týmem, jen Vlkanova se několikrát ocitl ve slibné příležitosti. Při jeho pokusech držel domácí gólman Adamuška. Aktivita se Hradci vyplatila a vedoucí branka přišla opět po rohovém kopu. Tentokrát se hlavičkou z bezprostřední blízkosti prosadil Jakub Martinec. Radost z vedení jim ale vydržela jen chvíli, po rychlém protiútoku nahrával střídající Janošík na Arroya, jenž uklidil balon placírkou k levé tyči.

Další gól už nepadl, byť hlavně Zorvana rána zpoza šestnáctky byla gólová. Zápas tak skončil nerozhodně 2:2. „Utkání ukázalo, že jsme se dostali z určité herní a výsledkové krize,“ potěšilo alespoň trenéra po pátém zápase z posledních šesti, v němž Hradec ztratil body.

Jeho tým to bude hodně potřebovat už za týden, kdy na něj čeká souboj s lídrem soutěže z Českých Budějovic.